Salio Šemerio atsiminimų knygos pristatymas

Salio Šemerio atsiminimų knygos pristatymas

Kviečiame į Salio Šemerio atsiminimų knygos „Apie vėjus burėse, galvoje ir kišenėse” pristatymą. Renginyje dalyvaus Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė ir Lietuvos jūrų muziejaus Laivybos istorijos skyriaus istorikas Dainius Elertas. Knygos ištraukas skaitys aktorius Sigutis Jačėnas.

Knygoje „Apie vėjus burėse, galvoje ir kišenėse” sudėti S. Šemerio prisiminimai. Lietuvos jūrų muziejaus istorikas Dainius Elertas tapo jungiančiąja grandimi – iš skirtingų atsiminimų mozaikų, užrašų, pastabų suformavo vientisą tekstą.

Knyga suteikia galimybę į XX a. pr. – XX a. 6-ojo dešimtmečio Lietuvos istorinius įvykius pažvelgti poeto amžininko akimis. Ji supažindina su Vilkaviškio gyvenimu iki Pirmojo pasaulinio karo, su lietuvių karo pabėgėlių literatūrine veikla ir rūpesčiais Voroneže. Skaitytojas gali susipažinti su avangardinės literatūros bohema tarpukario Kaune, Klaipėdos krašto ir uostamiesčio mokytojo kasdienybe. Siekta atskleisti ir daug kam nežinomą Salio Šemerio asmenybės pusę – kaip lietuvių buriuotoją, kuris pirmasis užfiksavo ir plačiausiai perteikė savo buriavimo įspūdžius.

Salys Šemerys (tikr. Saliamonas Šmerauskas, 1898-1981) – Lietuvos poetas avangardistas, „Keturių vėjų” sąjūdžio dalyvis, mokytojas, be to, ir aistringas buriuotojas – vienas šios sporto šakos pradininkų Lietuvoje.

1935 m. S. Šemerys pirmą kartą išplaukė su savo jachta į Baltijos jūrą. Vėliau daug plaukiojo po Kuršių marias, aplankė didesnius Baltijos uostus, dalyvavo tarptautinėse regatose. 1946 m. veikė atkuriant Lietuvos jachtklubą, mokė jaunuosius buriuotojus, buvo miesto kvalifikacinės komisijos narys, Lietuvos buriavimo sporto federacijos garbės narys, teisėjavo vietinėse ir respublikinėse buriavimo varžybose.

Knyga pretenduoja tapti populiariausia ir gražiausia 2016 m. Klaipėdos knyga. Už populiariausią knygą kviečiame balsuoti bibliotekos padaliniuose bei internetu http://www.biblioteka.lt/lt/projektai/klaipedos-knyga/balsavimas.

DAUGIAU