Salvador Sobral | Kaunas

Salvador Sobral | Kaunas

Salvador Sobral (Portugalija)

„Eurovizijos“ konkurso laimėtojas, Lietuvos klausytojų itin pamėgtas portugalų dainininkas Salvadoras Sobralis turi džiugią žinią savo gerbėjams.

Ne sykį festivalyje „Kaunas Jazz“ viešėjusio dainininko publika jau spėjo pasiilgti. Į Lietuvą jis sugrįžta po trejų metų pertraukos, o Vilniuje koncertavo tik kartą – prieš šešerius metus.

2017-aisiais Kyjive „Eurovizijos“ dainų konkursą įtikinamai laimėjęs Salvadoras Sobralis tapo šiame konkurse vietą atrandančios brandesnės muzikos simboliu. Jo daina iki šiol ir „Eurovizijos“ istorikų, ir kasmet konkurse dalyvaujančių dainininkų minima kaip vienas gražiausių renginyje skambėjusių kūrinių.

„Amar pelos dois“ – harmoniškai turtingas, lyriškas, melodingas kūrinys. Tai emocinga daina, kuri kvėpavo „Eurovizijoje“. Nesigėdiju ir nebijau to pasakyti – tai buvo geriausia daina“, – viename iš savo interviu sakė Salvadoras Sobralis, kuriam maksimalų balų skaičių skyrė ir Lietuvos žiūrovai bei komisija.

Laimėti vokalistui nesutrukdė ir silpna sveikata. 2017-ųjų rudenį dainininkas atsisveikino su gerbėjais ir keliems mėnesiams buvo paguldytas į ligoninę, kur jam atlikta širdies persodinimo operacija.

Po jos atsigavęs dainininkas į sceną grįžo triumfuodamas. Portugalijoje nacionaliniu didvyriu tapęs, šalies prezidento apdovanotas vokalistas pasinėrė į įvairius muzikinius projektus – džiazo, Lotynų Amerikos muzikos, yra paruošęs ir koncertinę programą, kurioje atlieka legendinio belgų dainininko Jacques‘o Brelio repertuarą.

Nors ir nelengva tuo patikėti, pasirodymas Vilniuje 2018-aisiais buvo pirmasis Salvadoro Sobralio koncertas, surengtas ne gimtojoje Portugalijoje ar kaimyninėje Ispanijoje.

„Nežinojau, ko tikėtis, tačiau buvau priblokštas Lietuvos publikos dėmesio ir šilumos. Šis koncertas buvo vienas geriausių per visą mano muzikinę karjerą“, – sakė Salvadoras Sobralis.

Kiekvienos viešnagės metu jis Lietuvos publiką džiugino ir uždainuodamas lietuviškai – žiūrovai puikiai prisimena Salvadoro sudainuotus „Paukščius“, kuriems komplimentų negailėjo ir Kostas Smoriginas, ar grupės „Biplan“ „Amore“.

Į Lietuvą šįkart Salvadoras Sobralis grįžta, sukaupęs gana solidų kūrybinį bagažą.

Pernai rudenį pasirodė jau ketvirtasis studijoje įrašytas Salvadoro Sobralio albumas „Timbre“, kuriame skamba 11 naujų dainų. Viena jų įrašyta su žinomu Urugvajaus aktoriumi ir muzikantu, „Oskaro“ laimėtoju Jorge Drexleriu.

„Timbre“ lietuviškai reiškia „tembras“, ir Salvadoras Sobralis taip savo darbą pavadino neatsitiktinai.

„Pirmiausia gyvenime esu dainininkas, atlikėjas, mane labiausiai apibrėžia mano balsas, jo tembras. Be to, mane labai domina muzikinių tembrų spalvos. Šis albumas – lyg spalvinga paletė“, – pasakoja atlikėjas.

Visoje Europoje gerai žinomas dainininkas pernai surengė pirmąsias savo gastroles Brazilijoje, kur koncertavo pilnutėlėse salėse, o 2021-aisiais išleistas jo albumas „bpm“ buvo nominuotas Lotynų „Grammy“ apdovanojimui.

Išgirdus jo balso tembrą, išties neįmanoma jo pamiršti – muzikalus, artistiškas ir jausmingas Salvadoras Sobralis kasmet užkariauja vis naujas auditorijas.

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: ~likus 1val. iki renginio pradžios
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: yra
Renginio kalba: lietuvių/anglų
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

DAUGIAU