Sankirta su pagrindiniu keliu

Sankirta su pagrindiniu keliu

“SANKIRTA SU PAGRINDINIU KELIU”

Režisierius Albertas Vidžiūnas

Spektaklis „Sankirta su pagrindiniu keliu” sukurtas pagal šiuolaikinio populiaraus estų dramaturgo Jaan‘o Tatte pjesę „Sankirta su pagrindiniu keliu arba Pasaka apie auksinę žuvelę”.

 Estų dramaturgo, poeto, aktoriaus, režisieriaus, dainininko Jaan‘o Tatte pjesėms būdingas gyvas dialogas, gera dramos technika. Jis pelnė ne vieną apdovanojimą už dramaturgiją bei dainų tekstus. Visų jo dramos kūrinių išskirtinė savybė – aktyvus bendravimas su žiūrovais. Pjesė „Sankirta, arba Pasaka apie auksinę žuvelę” nagrinėja materialių vertybių poveikį žmogui, kai pinigais matuojami net jausmai. Net pjesės moto skamba kaip iššūkis: „Parašiau tai dėl pinigų”. Didžiausio pripažinimo pjesė sulaukė Vokietijoje, kur buvo pavadinta „Bungee Jumping”. Pagal ją Estijoje pastatytas to paties pavadinimo kino filmas.

 Jaunas, bet jau nemažą pastatymų šalies teatruose bagažą turintis Jono Vaitkaus mokinys, režisierius Albertas Vidžiūnas sako, jog kuria spektaklį apie pražūtingą žmonių svajonių sankirtą su pagrindiniu realybės keliu. Jaunos poros paklydimas miške lemtingai sutampa su išprotėjusio dailininko vizija. Netikėtas jo pasiūlymas įvelia jaunus žmones į fantasmagoriška sapną, kuriame išnyksta riba tarp svajonės ir realybės, meilės ir išdavystės. Išvada, deja, nėra labai guodžianti: „Jeigu nemokame atpažinti stebuklo, kurį laikome saujoje, vadinasi dar ne stebuklų metas”.

Vaidina: Vytautas Kupšys, Raimonda Kimbraitė, Donatas Kalkauskas, Petras Kežys

 

DAUGIAU