Saulės Piktys personalinė paroda

Saulės Piktys personalinė paroda

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune 

Dailininkės Saulės Piktys personalinė paroda „Strėlė & 4 elementai”.

JAV gyvenanti ir dirbanti autorė pristato 2009 – 2011 m. sukurtus darbus ant popieriaus ir neapdirbto lino.

Paroda „Strėlė & 4 elementai” pristato žiūrovui kūrybinį procesą, vizualinės kalbos ieškojimą, vykstantį dailininkės studijoje. Akvarelėms ir eskizams ji specialiai pasirenka rankų darbo kinietišką akvarelinį popierių, ant kurio uždėjus liniją jau nieko nebūna galima taisyti ar keisti.

Paroda skirta Lietuvai intriguoja savo pavadinimu, kurį iššifruoti galima įvairiai, kaip keturias atskiras parodos erdves, kaip vardo inicialus, keturis metų laikus, bet svarbiausias dėmesys abstrakčiuose kūriniuose skiriamas keturioms stichijoms. Ugnis – energija, vanduo – emocijos, oras – svajonės, ir žemė – apsauga, o viską perverianti strėlė – simbolizuoją sielą, kaip mūsų asmeninį individualų požiūrį. „Ši kombinacija – man atveria laiko ir erdvės begalybę, mano namai yra mano viduje stimuliuojami elementų, ieškant esmės tarp fantastinių žmonių, įvykių ir mus supančios aplinkos“, – sako autorė.

Saulė Piktys gimė 1964 m. Kaune. 1982 – 1989 studijavo Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1989 m. S. Piktys gyvena ir dirba Santa Monikoje, JAV. 17 metų ji dirbo kaip profesionali dailininkė-dizainere tekstilės ir interjero pramonėje, multiplikacijoje, bei scenos menininke televizijoje su kino kompanijomis: NBC, CBS, „Fox“, „Paramount“, „Warner Bros“ ir kt. Per paskutinį dešimtmetį dalyvavo daugiau kaip 55 meno parodose, Niujorke, Vašingtone, Los Andžele, Santa Monikoje, Čikagoje, Malibu bei kituose JAV miestuose, šeštą kartą rengia parodą Tėvynėje.

Susidomėjusiems Saulės kūrybine veikla: www.saulepiktys.com

Paroda veiks: 2011 08 05 – 2011 09 04

DAUGIAU