Saulėtosios naktys

Saulėtosios naktys

Saulėtosios naktys – daugiau nei festivalis. Per eilę metų išlipom iš festivalio rėmų, tapom viena didele šeima, o festivalis lyg savotiškas atskaitos taškas , kasmet duodantis naują pradžią kiekvienam iš mūsų – tiek organizatoriui, tiek savanoriui, tiek dalyviui. Kaip indėnai vietoj metų skaičiuoja vasaras, taip ir mes pradedam skaičiuoti saulėtąsias. Visos šeimos vardu, su džiugesiu ir būgnų skambesiu kviečiame prisijungti prie šeimynos! Sveikas sugrįžęs namo, saulės vaike! Rugpjūčio 16-19 dienomis jau vienuoliktą kartą susitiksime Saulėtųjų naktų sodyboje. Saulė, vienybė, darna, muzika, meilė, grožis ir kūryba – viskas viename. Daugiau informacijos apie atlikėjus, grupes ir veiklas – jau greit.

// LINE – UP //

Fantuzzi (USA)
Domantas Razauskas
Raimondas Binkauskas
Flying Fish
Gytis Ambrazevičius ir Grupė
Vuraj Band (BY)
Ignas iš Ignalinos
Sẽni
Babilono Vartai
Kedrostubùras
The Soul Cult
MaiNuo
Gintarė Juknaitė
Marius Libas
Augustas Lapinskas
Daumantas Lukošiūnas

ir tai dar ne viskas

// WORKSHOPS //

Batikos dirbtuvės
Menas kaip terapija
Lindy Hop šokių dirbtuvės
Piešimas ant veidų
Dredų vėlimas
Judesio dirbtuvės
Vakaras O
Akro yoga
Didžeridū dirbtuvės
Dambrelių dirbtuvės
Naturalių smilkalų dirbtuvės
Ajurvedinių masažų (nugaros ir veido) dirbtuvės
Joga su Monika
Sutartinės
Lietuviški tradiciniai šokiai
Hennanative
“Tušti narvai” viktorinos
Joga gyvame garse
Saulės garsai jamm
Sound healing kelionė
Filmų naktis
Empatiškas bendravimas
Garso joga

// PASKAITOS & DISKUSIJOS / LECTURES & DISCUSSIONS //

Sąmoningas sapnavimas
3D animacija
Kaip išgelbėti žemę
Savirealizacija; Kaip siekti savo tikslų bei nepasiduoti

/

Saulėtosios naktys – tai ekologiškas, nekomercinis, idėjinis festivalis, buriantis bendraminčius menininkus, muzikantus ir kitus kūrybingus žmones. Siekiame, kad festivalyje visi apsilankę išmoktų ir atrastų kažką naujo. Stengiamės, jog festivalio dalyviai kas kartą patirtų vis daugiau naujų įspūdžių bei būtų įkvėpti kūrybiškai. Dažnai nenuspėjamos renginio veiklos kasmet įgauna vis daugiau išraiškos formų – daugybė Lietuvos bei užsienio muzikinių grupių bei atlikėjų pasirodymų, paskaitos ir pašnekėsiai įvairiomis temomis, taip pat gausybė EKO idėjų, sporto rungčių, unikalių kūrybos projektų, instaliacijų, šokių, kūrybinių dirbtuvių (workshops), filmų, performansų bei improvizacijų.

Festivalyje didžiausią dėmesį skiriame ne muzikos žanrui, bet muzikos skleidžiamoms vibracijoms. Čia galima išgirsti skirtingų žanrų muzikos: dainuojamosios poezijos (bardų), roko, regio, folko, bliuzfunkpoprockalternatexperimento ar net repo. Nepaisant to, visas Saulėtųjų Naktų festivalio muzikines grupes ir atlikėjus sieja esminiai motyvai – muzikos pozityvumas, gera energija, nuoširdumas, bendruomeniškumas.

Viena pagrindinių festivalio ,,Saulėtosios Naktys‘‘ idėjų – kiekvienas dalyvis tuo pačiu metu yra ir organizatorius. Daugelis festivalio meninių erdvių, pasirodymų, instaliacijų, etiudų yra sugalvojami ir įgyvendinami būtent festivalio savanorių bei dalyvių. Čia sielai artimos veiklos randa kiekvienas dalyvis: judrieji gali varžytis sporto rungtyse, norintiems atsipalaiduoti daromi masažai, taip pat galima išmokti šokio meno, įvairių muzikos instrumentų valdymo ar tiesiog paklausyti įdomios paskaitos susėdus prie unikalių molinių pečių bei užkandus RAW– gyvo, žalio maisto.

Festivalis vyksta šimtametėje istorinėje sodyboje ir aplink ją besidriekiančiame obelų sode. Šalia teritorijos yra nedidelis vandens telkinys, kuriame paplaukioti gali visi sukaitę po purvo/molio vonios. Šiais metais čia jau vienuoliktą kartą tęsime meno, muzikos ir meilės istorijas. Vietos jaukioje sodybos teritorijoje pakanka visiems – joje gausu įvairių erdvių skirtingus skonius turintiems žmonėms. Galima rinktis tarp indėniško tipio, kuriame vyksta arbatos ritualai; indėniškos („Romo“) pirties; poilsio (chill) zonos po medžiu, pavėsine ar ant šieno; naujojo GEO – DOMUS (kupolo) projekto, kuriame vyksta įvairios kūrybinės dirbtuvės, filmų vakarai; mažosios scenos (mini stage), kur nuolatos yra skaitomos paskaitos, rodomi performansai bei susitelkiama muzikinėms improvizacijoms; žinoma, didžiosios scenos, kurios dėka saulė šviečia ir naktį, bei galybė kitų..

DAUGIAU