Šeimų šeštadieniai muziejuje

Šeimų šeštadieniai muziejuje

Ar jau suplanavote, ką veiksite rugsėjo šeštadieniais? Siūlome juos praleisti muziejuje! Čia jūs galėsite pasigaminti savo asmeninį popieriaus lakštą, tapyti peizažus ir sužinoti, kas yra knygos „drabužiai“.

Rugsėjo 7 d. 14.00 val.
Popieriaus gamybos dirbtuvės
Kviečiame eksperimentuoti – kūrybiškai perdirbti istorinį J. Janonio popieriaus fabriko rašomąjį popierių. Ištirpdytas vandenyje, jis taps mase, iš kurios dirbtuvių dalyviai savo rankomis pasems ir suformuos naują, asmeninį popieriaus lakštą. Nuo laiko gelstelėjusio fabrikinio popieriaus perdirbimas į naują individualų kūrinį – lyg savita atminties alchemija. Istorinės tiesos čia įgauna kitokį, suasmenintą pavidalą. Dirbtuvių metu ne tik iš senų prisiminimų kursime naujas istorijas, bet ir pasakosime paties popieriaus istoriją: atsiradimą, įvairovę ir įtaką mūsų gyvenimui. Popieriaus gamyba gali pamokyti ir bendruomeniškumo: atskiri celiuliozės plaušeliai šiame procese neišvengiamai sukimba ir sudaro tvirtą darinį.
Trukmė: 1,5 val.
Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16)

Rugsėjo 14–15 d. kviečiame susitikti Kauno „Akropolyje“ vaikų laisvalaikio ir užimtumo mugėje „Z vaikai“.

Rugsėjo 21 d. 12.00 val.
Rudenėjantis peizažas
Artėjant rudens lygiadieniui, kviečiame šeimas į rudenines kūrybines dirbtuves. Jose pasižiūrėsite XX a. peizažo pavyzdžių, sužinosite, kaip pasikeitė gamtos vaizdavimas XX a., o tada kartu su dailininke Nijole Jurkuviene tapysite rudenėjančius peizažus.
Trukmė 1,5 val.
Mykolo Žilinsko dailės galerija (Nepriklausomybės a. 12)

Rugsėjo 28 d. 12.00 val.
Apie knygos drabužį
Edukacinio užsiėmimo metu vaikai sužinos, kaip ir iš ko buvo gaminami knygų viršeliai, kaip dekoruojami priešlapiai, kada ir kaip atsirado puslapių numeracija ir kodėl prie knygų anksčiau buvo segama grandinė. Kūrybinėje dalyje – patys darysite knygutės viršelį. O tai išties sudėtinga, nes knygos viršelis – tai knygos drabužis. Kiekvienoje knygoje kursime ir iliustruosime savo sugalvotą istoriją.
Trukmė 1,5 val.
M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55)

Užsiėmimo kaina suaugusiajam – 5 EUR, vaikui – 3 EUR

Į užsiėmimus būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 22 94 75

DAUGIAU