SENAMIESČIO TURGAUS NAKTIS

SENAMIESČIO TURGAUS NAKTIS

Gegužės 18-ąją, 21 val. Klaipėdos senajame turguje šurmuliuos antroji meninė provokacija „Turgaus naktis”. Didelio pasisekimo praėjusį spalį sulaukusios akcijos pavasarinė versija bus kupina jau išmėgintų kozirių ir naujųjų atrakcijų, kurios yra skirtos paversti miesto viduryje esančią turgavietę kultūriniu miesto centru. Kol kas – bent vienai nakčiai.

Antrosios provokacijos šūkis – „Nuo Čarlio Čaplino iki haute couture” – sufleruoja, kad prie muzikos ir ritmų, jau rudenį drebinusių turgaus erdvę, šiuosyk jungiamas kinas bei mada. Tiesa, tik nesenstantys. Kaip tai įmanoma? „Nebyliojo kino simbolis Čarlis Čaplinas savo unikaliu žavesiu ir stiliumi iki šiol pataiko tiesiai į kiekvieno žiūrovo širdį”, – ilgai atsakymo neieško vienas renginio organizatorių, Klaipėdos jaunimo teatro vadovas Valentinas Masalskis. „Turgaus naktį” legendinis Čarlis atgis ir turės deramą draugiją: nebyliojo kino šedevrą „Mažylis”, kuris bus rodomas dideliame ekrane, įgarsins pavydėtinas taperis – pianistas Rokas Zubovas ir ansamblis „Nepaklusnieji”, kurio pavadinimas atspindi muzikantų pasiryžimą nesivadovauti stilistinėmis ir kūrybinėmis klišėmis.

Stilingo šurmulio mėgėjų laukia lietuviško vintažo pristatymas: menininko Vitalijaus Čepkausko sukurtos kolekcijos „Siluetai” drabužiai, vilkimi Klaipėdos jaunimo teatro aktorių, pavirs savarankiškais personažais su savo gyvenimo istorijomis. „Šie drabužiai įkūnija mintį ir yra atsparūs trumpalaikėms tendencijoms, komerciniams kūrėjo interesams bei pirkėjo tuštybei, – šypsojosi V. Čepkauskas. – Esu įsitikinęs, jog tarnystės verta ne gerovė, o žmogiškumas. Ir šiuo požiūriu „Turgaus nakties” iniciatyva man atrodo labai aktuali.”

Nemokamus pasirodymus miestiečiams taip pat dovanos Klaipėdos kamerinio orkestro vadovas Mindaugas Bačkus su mokiniais, menininkų grupė „Žuvies akis”, gatvės cirko trupė „Le Artist”, gatvės šokių klubas „Ufas”, S. Šimkaus konservatorijos jaunųjų atlikėjų kolektyvas ir muzikos grupės „Funk in” bei „Hit Kick”. Žaismingomis skrybėlėmis turgaus erdvę puoš Eduardo Balsio gimnazijos mokiniai bei Simono Dacho gimnazijos mokiniai.

DAUGIAU