Šerkšnas: Harsh Noise, Power Electronics – vakarėlis

Šerkšnas: Harsh Noise, Power Electronics – vakarėlis

Prieš Speigas festivalį, AGHARTA žeria į akis aršaus ir atšiauraus triukšmo kupiną ŠERKŠNĄ. Sausio 10 dieną jie bus pasirengę užtrumpinti tavo klausą ir praplėsti tavo žinojimą. 

Harsh noise ir power electronics, musique concrete ir junk noise – viskas, ko pasiilgai. Ateik į fiestą savitam skoniui.
Stovės du ant trijų: 
VIDINĖ RAMYBĖ (Lietuva)
POGROM (Lietuva)
ir 
PURGIST (Lenkija)
MAAAA (Karelija)
DEAFAULT (Australija). 
MAAAA (Karelija / Lenkija) // post-industrial harsh noise 

Prieš porą metų SPEIGE grojant MAAAA atrodė, kad šimtas geležinių vilkų kaukia tau į ausį, akindamas strobais žvilgančiu kailiu. Jei buvai, tai įsiminei, jei ne, tikrai apie jį girdėjai.
Daugiau nei 10 metų Sergei Hannolainen grynino MAAAA iš punk noise kolektyvo į harsh noise solinį projektą. Šiandienos rezultatas – konceptuali triukšmo siena, pagrįsta metalo lakštų džeržgesiu, pakimusiais sintezatoriais ir monolitine tekstūra. Bus labai intensyvu.

VIDINĖ RAMYBĖ (Lietuva) // noise / power electronics 
VIDINĖ RAMYBĖ yra emocionalus ir asmeniškas power electronics projektas, kuris kalba apie tai, kas arti kiekvieną dieną: pilko rajono purvas, kapitalizmo perkreiptas vartojimas ar paliegusios yuppie vertybės. Narcizai ir iškrypėliai, primyžtos laiptinės ir šiukšlynai, apsimetinėjimas ir tuštybė – paribio dainius pastebi viską.
Gyvi VIDINĖs RAMYBĖs pasirodymai atspindi žodį. Arši energija traukia, o junk noise visados norisi žiūrėti iš arti. Kai plytų kapojimas sumaišytas su šunų lojimo semplais, o harsh noizas ryškina vokalą ant efektų, nejučia pradedi rėkti kartu.

DEAFAULT (Australija) // harsh noise texture and musique concrete // Interviu // FB
DEAFAULT į noizą žengė iš akademinės erdvės, kurioje gilinosi į garso dizainą, komponavimą, musique concrète, circuit bending & hardware hacking. Jo kūriniai išsamiai apgalvoti, profesionalūs ir įvertinti abiejų pasaulių – tiek oficialiojo meno atstovų, tiek ir vertinančių DIY estetiką.
DEAFAULT naudoja gana tipišką garso kūrimo metodą – savo gamybos analoginius ir skaitmeninius efektus dėlioja ant įvairių garso šaltinių, tačiau išgrynina tai iki savo ir savito rezultato.

POGROM nuolatos randa būdą tave jaustis nesaugiai. Jis tiria temas, kuriomis nedera kalbėti padoriam žmogui, žodžius išliedamas skausmingai jautria garsine forma. Tai projektas, kuris puikiai valdo triukšmą ir aštriai žvelgia į aplinką. Jis mato visuomenės nustatytus rėmus, kuriuos su pasimėgavimu laužo.

Jeigu pasiseks, pamatysi, kaip jis persipjauna ranką parūdijusiu peiliu, ir turi suvaldyti save, kad nemestų to peilio tau į veidą. Power elektronics pačia tyriausia savo forma.

PURGIST (Lenkija) / cut-up harsh noise and field recordings collage // web // FB

PURGIST kuria noise, netolygiai šlubčiojantį tarp garso sienų, field-recordingų ir konceptualių nutylėjimų. Jo dinamiškos kinematografiško triukšmo bangos kyla ir krinta, mėto ir išvalo.

Tai – miesto garsinio fono tyrimas, su visais užkilpinančiais tamsiais užkampiais, atviromis aidinčiomis erdvėmis ir kažkur tolumoje skambančia pianino melodija.

DAUGIAU