„Šeršėliafam“ kviečia į diskusiją

„Šeršėliafam“ kviečia į diskusiją

Aštuntasis tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam” ne tik rodo moterų sukurtus filmus, bet ir kalba apie moters padėtį kino industrijoje. Festivalis kviečia į susitikimą su Švedijos lygių teisių ir moteris kino industrijoje propaguojančio tinklo „Doris” atstovėmis. „Šeršėliafam” kartu su Švedijos ambasada Lietuvoje pristato vienos dienos konferenciją „Moterys kino industrijoje”, kuri vyks kino teatre „Pasaka” kovo 5 d. 10.30 val.
Pirmoje pranešimo dalyje “Doris” projekto vadovė ir lyčių lygybės ekspertė Lisa Linden pristatys „Doris” manifestą, antrojoje bus galima pamatyti judėjimo sukurtus filmus.
„Doris” nuo 1990-ųjų skatina lyčių lygybę kino industrijoje. Tikslas yra ne tik skatinti kuo didesnį moterų įsitraukimą į kino gamybą, bet ir tyrinėti, kaip keičiasi filmo pasakojimas, jei filmo scenarijų, muziką sukūrė moteris, jei ji yra operatorė ar pagrindinio vaidmens atlikėja.
Į Lietuvą atvyksta dvi šio judėjimo atstovės, Lisa Linden ir Maria Eng, kurios pristatys daugiau nei 12 metų darbo patirtį su šiuo manifestu ir skaitys paskaitą „Lyčių lygybė „Doris” filme bei Švedijos visuomenėje”.
„Doris” filmų tikslas – provokuoti diskusiją tarp publikos, medija mokytojų universitetuose ir kino industrijos atstovų. Šiuo metu „Doris” skaito paskaitas apie lyčių lygybę ir medijos raštingumą, dirba su pedagogais, skatindamos ugdyti kritinį požiūrį į filmus. „Doris” narės skaito paskaitas ir dalyvauja debatuose įvairių forumų metu.
Judėjimas organizavo tris nacionalinius scenarijaus rašymo konkursus ir susilaukė didžiulio populiarumo Švedijoje. Vizualiam moters pasakojimui ištirti buvo sukurti 8 tumpametražiai filmai, kurie aplankė daugiau nei 40 festivalių. Iš aštuonių trumpametražių filmų sukurtą pilno metro meninį filmą bus galima išvysti ir „Šeršėliafam” rengiamoje konferencijoje.

Konferencija nemokama. Išankstinė registracija į konferenciją: http://doris.eventbrite.com/# arba [email protected]

Daugiau informacijos: www.serseliafam.com

DAUGIAU