ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRO GASTROLĖS PALANGOJE

ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRO GASTROLĖS PALANGOJE

 

 

Dėmesio ! 

Rugpjūčio 2 d. 20 val. spektaklis DAKTARAS IR MANGARYTA keičiamas į spektaklį SKERDYNIŲ DIEVAS

 

Šiaulių dramos teatro gastrolės vasaros sostinėje – Palangoje

Penktadienį – lengvas kultūrinis šokas, šeštadienį – lytinis švietimas pagal dviejų šimtmečių senumo lietuvių tradicijas, sekmadienį – nuodėmės, meilės ir atleidimo istorija, antradienį naują savaitę pradės liaudies išmintis, muzika ir poezija.     

Rugpjūčio 1 d. (penktadienį)  20 val. – dviejų dalių impresija „Nebylys” (rež. J. Vaitkus). Tai spektaklis, kurį pagal  literatūros klasiko Juozo Tumo-Vaižganto to paties pavadinimo apysaką Šiauliuose statė visas Lietuvos teatralų žvaigždynas: režisierius Jonas Vaitkus, scenografas Gintaras Makarevičius, kompozitorius Algirdas Martinaitis, dizainerė Sandra Straukaitė ir kiti. „Nebylio” istorija – labai gyvenimiška, tačiau sprendžiamos problemos (meilės, nuodėmės, pasirinkimo ir būties) tolygios didžiosios literatūros šedevrams. Net meilė ir motinai, ir moteriai eina su satanizmu, kol archajiško kaimo idilė per „velykinę nuodėmę” sudraskoma velniškų aistrų. Žiūrovų salė nuščiūva, stebėdama scenoje šią „patinų tragediją, kuri Puzionis visai netikėtai sujaudino ir jų vardą plačiai išgarsino” (Juozas Tumas-Vaižgantas).

Rugpjūčio 2 d. (šeštadienį) 20 val. – dviejų dalių spektaklis „Daktaras ir Mangaryta” (rež. V. V. Landsbergis) – lytinis švietimas su šypsena pagal XIX amžiaus lietuvių tradicijas. Spektaklio pagrindas – Jono Basanavičiaus surinktos vulgariosios pasakos ir šmaikščios istorijos apie „antrus galus”. XIX a. lietuviams tokios pasakos atrodė normalios ir buvo skaitomos vaikams, kurie taip humoro forma nuo pat mažumės sužinodavo net keisčiausias suaugusiųjų pasaulio realijas, kurias XXI a. pedagogika laikytų nepadoriomis. Į šmaikščią spektaklio atmosferą įterpiama ir dokumentinė medžiaga – nuostabi ir tragiška Jono Basanavičiaus ir jo žmonos Gabrielės Eleonoros Mohl meilės istorija.

Rugpjūčio 3 d. (sekmadienį) 20 val. – dviejų dalių romantinė istorija M. Panjolio „Duonkepio žmona” (rež. A. Lebeliūnas). Šis spektaklis – teatrų sezono favoritas: net dviejuose festivaliuose žiūrovai išrinko jį geriausiu spektakliu, jo žiūrėti susirenka pilnos salės, o aktorius Sigitas Jakubauskas už pagrindinį Duonkepio vaidmenį buvo nominuotas garbingam „Auksinio scenos kryžiaus” apdovanojimui. Rodos, banali neištikimybės istorija, kai duonkepio gražuolė žmona naktį pabėga su jaunu piemeniu, scenoje virsta gražiu ir kiek romantišku pasakojimu apie atleidimą ir meilę, stipresnę už pyktį ir nusivylimo kerštą. Šmaikštūs prancūzų dramaturgo Marselio Panjolio tekstai ir Šiaulių dramos teatro aktorių nuoširdumas nepalieka abejingų.

 

Rugpjūčio 5 d. (antradienį) 20 val. – literatūrinė-muzikinė kompozicija „Sava” nustebins lietuvių tarmių, menų ir kartų sinteze: Šiaulių dramos teatro aktorius Juozas Bindokas dzūkų liaudies pasakojimus porins tarmiškai, o aktorė Monika Šaltytė pasidalins taikliomis gyvenimo įžvalgomis iš Marcelijaus Martinaičio „Kukučio baladžių”, žemaitiškas dainas atliks populiarios jaunimo grupės „Liūts, mergiala ė dvė žovis” nariai Severinas (gitara) ir Austėja (smuikas).   

DAUGIAU