free Šiaulių naktys

Šiaulių naktys

Tradicinių, šiauliečių laukiamų ir netikėtų renginių įvairove traukiančių „Šiaulių naktų“ organizatoriai pataria gerai išsimiegoti ir ypač gerai planuoti laiką, nes pamatyti tikrai bus ką.

Pernai startavęs projektas „KILOWAC“, tęsis ir šiemet. Jame menininkai kurs šviečiančius objektus, kurie vėliau bus perduoti įvairioms socialinėms įstaigoms.

„NAKTŲ KINS“ rodys Mindaugo Survilo „Sengirę“, Olego Šurajevo „Grąžinti Nepriklausomybę“, šiauliečiai išvys ir festivalio „Nepatogus kinas“ filmo peržiūrą. Vyks susitikimai su kino kūrėjais.

Žiūrovus turėtų nustebinti užsienio kūrėjų performansai „Trophee“ ir „Darvišo košmaras“.

Jau ne pirmus metus „Šiaulių naktyse“ dalyvaujantis menininkas Adomas Žudys kurs kampinį graffiti.

Kūrėjas Aivaras Gontis kvies patirti ir sudalyvauti performanse su judančiu šešėliu.

Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ baseine, kuriame vanduo vasarą būna išleistas, vyks vienos nakties Laimos Beržinytės-Gulbinienės fotografijų paroda.

Pasirodymą pristatys ir VU kinetinė trupė, vadovaujama Andriaus Pulkaunyko.

Vyks naktinės bei vakarinės ekskursijos apie Šiaulius ir pietinį miesto rajoną.

Bus rengiamas jau tradicinis „Poviliuko slemas“, kuriam pasibaigus koncertuos Žygimantas Kudirka-Mesijus.

Organizatoriai tik užsimena apie „Kalbančio paminklo“ ir „Kalbančios galvos“ performansus, kurių metu bus galima išmokti keiktis lietuviškai ir kultūringai.

„Šiaulių naktų“ naujiena – naktinės robotų ir dronų varžybos.
Naktinėtojai galės skaityti tik per „Šiaulių naktis“ leidžiamą laikraštį „Pietinia Momenc“, šiemet pasirodys jau trečiasis jo numeris.

Vyks DJ festivalis, aukštakulnių varžybos, naktinio tinklinio, žmonių futbolo varžybos, bulvare tradiciškai vaišintis ir linksmintis kvies Šiaulių „Bočių“ ir jų draugų palapinė.

Šiemet vėl bus renkami Šiaulių šviesuoliai, kurie savo darbais, veikla nušvietė ar vis dar šviečia visam Šiaulių miestui. Ir be abejo, kokios „Šiaulių naktys“ be šviečiančios eisenos nuo Kaštonų alėjos iki Auksinio berniuko.

DAUGIAU