free „Sielos preliudai“: Silvijos Beatričės kūrybos vakaras

„Sielos preliudai“: Silvijos Beatričės kūrybos vakaras

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A) literatūros ir klasikinės muzikos gerbėjus maloniai nustebins Silvijos Beatričės kūrybos vakaras. Renginio metu vakaro viešnia pianinu atliks M. K. Čiurlionio kūrinius, deklamuos jam skirtas savo eiles ir atskleis ypatingą dvasinį ryšį su didžiuoju muzikos ir dailės klasiku. Renginyje dalyvaus ir koncertmeisterė Beata Andriuškevičienė.

Ar įmanoma nuo gimimo nereginčiomis akimis, nematant mums įprastų spalvų ir materialaus pasaulio objektų kurti muziką, poeziją, dalyvauti tarptautiniuose konkursuose, būti įkvėpimu kitiems ir mokyti atrasti savo gyvenimo spalvas? Silvija Beatričė atsakytų, kad ne tik įmanoma, bet ir būtina. Konkurso „Klaipėdos knyga – 2017“ renginio metu įvykęs Silvijos Beatričės knygos pristatymas pelnė dalyvių susižavėjimą: „Tai buvo teatras, muzika ir poezija kartu,“ – po renginio įspūdžiais dalijosi lankytojai.

Kūrybos vakaras pavadintas kaip ir pirmoji Silvijos Beatričės knyga – „Sielos preliudai”, kurioje atsispindi jaunos autorės kūrybinis kelias, įkvėptas lietuvių kompozitoriaus bei dailininko M. K. Čiurlionio ir jo provaikaičio – pianisto Roko Zubovo. Eilėraščiai su kompaktinėje plokštelėje įrašytu simbolistiniu septynių kūrinių fortepijoniniu ciklu „Ilgesys MKČ“ atskleidžia romantinę autorės pasaulėjautą.

Silvija Beatričė gimė 1998 m. Kaune. Nuo trejų metų mergaitę skambinti fortepijonu mokė tėvas. 2017 m. ji baigė Kauno I-osios muzikos mokyklos tikslinio kurso fortepijono specialybės klasę bei klasikinio vokalo ir kompozicijos papildomas klases. Šiuo metu fortepijono atlikimo meno studijas tęsia studijuodama Vytauto Didžiojo muzikos akademijoje.

„Pėdink į Girulius“ renginių programa: http://www.biblioteka.lt/lt/projektai/pedink-i-girulius/4222-pedink-i-girulius-2018

DAUGIAU