Šimtmečio ekskursija “Jie gyveno dėl LIETUVOS”

Šimtmečio ekskursija “Jie gyveno dėl LIETUVOS”

Vivid Vilnius kviečia švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį kartu! Lygiai prieš 100 metų grupelės labai drąsių ir šviesių asmenybių dėka įvyko bemaž stebuklas – po daugiau nei 120 metų trukusių okupacijų, represijų ir suvaržymų Lietuva vėl tapo nepriklausoma valstybe! Šiandien galime didžiuotis ir džiaugtis tokio drąsaus žingsnio vaisiais. Ir, be abejo, kaip ir dera tokiai išskirtinei progai, kviečiame prisiminti reikšmingiausius įvykius ir ryškiausias asmenybes, kurie kūrė mūsų Valstybę Šimtmečio ekskursijoje „Jie gyveno dėl LIETUVOS“!

Kokie žmonės stovėjo Laisvės šauklių gretų priekyje? Jų būta išties nemažai, o ryškiausias asmenybes prisiminsime ekskursijos metu. Vienas didžiausių to meto autoritetų, Lietuvos valstybės patriarchu vadinamas dr. Jonas Basanavičius. Dar gyvendamas užsienyje, savo darbais garsino savo gimtinę, o grįžęs į Tėvynę, visą likusį gyvenimą pašventė Lietuvos labui. O koks didelis indėlis keliant savo tautos dvasią to meto kūrėjų! “Aš pasiryžęs visus savo buvusius ir būsimus darbus skirti Lietuvai” – taip savo broliui Povilui rašo Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Ir skyrė! 1907 m. jis surengė pirmąją lietuvių dailės parodą, jo harmonizuotas lietuvių liaudies dainas dainavo paties suburtas choras…

Jurgio ir Marijos Šlapelių šeima – puikus tandemas, visas jėgas atidavę savo tautos labui. Jurgis Šlapelis, medikas pagal išsilavinimą, leidėjas,  švietėjas ir kultūros veikėjas pagal pašaukimą, o jo žmona, Marija Šlapelienė, ne tik puiki dainininkė, bet ir pirmojo Vilniuje lietuviškų knygų knygyno įkūrėja.

Signatarų namuose prieš šimtą metų buvo pasirašytas Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktas. Kodėl ši vieta buvo pasirinkta tokiam svarbiam susirinkimui, kokios istorinės intrigos lydėjo šią svarbią dieną?  

Kartu prisiminkime ryškiausias asmenybes, kūrusias LIETUVĄ!

 

Ekskursijos metu bus lankomi šie objektai:

• Filharmonija

• Čiurlionio namas-muziejus

• Namas, kuriame gyveno J. Basanavičius

• Jurgio ir Marijos Šlapelių namai

• Signatarų namai

• Paminklas broliams Vileišiams

*Lankomų objektų eiliškumas ir skaičius gali keistis. Į objektų vidų neužeinama.

 

Susitikimo vieta: prie Filharmonijos (Aušros vartų g. 5)

Trukmė: 2 val.

 

Ekskursijos kaina* asmeniui – 8 EUR, vaikams iki 18 m. – 5 EUR. Į kainą įeina gido paslaugos. Papildomų mokėjimų nėra.

*Ši kaina galioja perkant bilietus internetu. Atsiskaitant vietoje grynaisiais, imamas 1 EUR/asm aptarnavimo mokestis.

 

Bilietus į ekskursiją įsigyti galite čia: https://www.vividvilnius.lt/ekskursijos-pavieniams/simtmecio-ekskursija/

 

Daugiau informacijos: www.vividvilnius.lt arba tel. +370 677 24824

 

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2018 gruodžio 16 14:00 2019 vasario 17 11:00