Šiolaikinio cirko spektaklis “Aš esu”

Šiolaikinio cirko spektaklis “Aš esu”

Šių metų vasario 23, Vilniuje, „Menų spaustuvėje” įvyks spektaklio „Aš esu…” premjera. Įspūdingą garsų, šviesų ir žongliravimo spektaklį publikai dovanoja šiuolaikinio cirko trupė „Antigravitacija“.

Spektaklio istorija prasideda, kai du draugai pamato skelbimą, kuriame ieškoma mokslininkų darbui Pietų Ašigalyje, meteorologijos stotyje. Nieko nelaukę jie užpildo paraiškas, nors kelios varnelės buvo padėtos netinkamoje vietoje, jų pačių nuostabai, jie buvo atrinkti. Istorija nutyli, kad daugiau savanorių neatsirado… Sėkmingai pasiekę tolimą kraštą ir praleidę ten pusmetį, vaikinai nusprendė pasikviesti draugą! Vienintelis kelias į stotį – tai kartą per mėnesį juos aplankantis pašto sraigtasparnis. Drąsuolis vis dėlto ryžtasi aplankyti draugus. Kas nenorėtų pamatyti pingvinų?! Neįtikėtinus draugų nuotykius Antarktidoje pamatysite spektaklyje „Aš esu…“.

Pastaruoju metu šiuolaikinio cirko trupė „Antigravitacija“ itin daug dėmesio skiria garsams, kuriuos skleidžia žongliravimo įrankiai. Ar susimąstėte, kad į orą išmestas ir pagautas kamuoliukas skleidžia tam tikrą garsą? O kas nutinka išmetus kelis kamuoliukus? Atsakymas paprastas – atsiranda ritmas. O jei ritme atsirastų melodija? Naudodami garsų įrašinėjimo ir momentinio įrašo paleidimo (angl. looping) technologiją, trupės nariai kuria muziką iš šių keistų, neįprastai atsirandančių garsų.

„Garso įrašų studijoje mėtėme, gaudėme ir ridenome įvairius žongliravimo įrankius ir įrašėme daugiau nei 80 skirtingų garsų!“, apie naują projektą pasakoja idėjos sumanytojas Mantas Markevičius. Spektaklio atlikėjas ir kompozitorius Kastytis Žukauskas, papildo, kad spektaklyje naudojama žongliravimo muzika atliekama gyvai bei įrašoma realiu laiku. Pasitelkiant šiuolaikines technologijas sukuriama unikali muzika, kurią apjungia gyvi ir įrašyti žongliravimo garsai. Nuo atmosferinio „ambiento“ iki „afrobyto“ bei „arcticbyt’o“.

DAUGIAU