Sit Venia Verbo!

Sit Venia Verbo!

„Sit venia verbo!“

Robert Grod (Violončelė, Lietuva/Rusija)
Austėja Valušytė (Fortepijonas, Lietuva)

“Tebūnie leista pasakyti“, šiuo skambiu lotynišku posakiu du drąsūs, talentingi muzikantai – Austėja Valušytė ir Robertas Grod – kviečia į rusų klasiką pažvelgti pro prizmę, kupiną subtilaus nuoširdumo ir jaunatviško maksimalizmo. Šių veržlių menininkų grojamų fortepijono ir violončelės garsų skleidžiama šviesa suskyla įvairiausiomis spalvomis, atverdama netikėtus muzikos klodus. Pateikiamos originalios kompozitorių užmačių interpretacijos praturtina klausytojus naujomis išraiškos formomis, siūlo pajusti nekasdieniškų muzikinių ir emocinių potyrių.

Austėja Valušytė gimė 1991 metais Vilniuje. Baigusi M. K. Čiurlionio menų mokyklą, nuo 2011 m. ji mokosi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Aleksandros Žvirblytės fortepijono klasėje. 2014 m. Austėja stažavosi Roberto Šumano aukštojoje muzikos mokykloje Diuseldorfe, Vokietijoje prof. Paolo Giacometti fortepijono bei prof. Hans Eijsackers Lied klasėje. Tobulinosi pas profesorius Denis Pascal, Graham Scott, Hans Pålsson, Igor Laszko, Mūzą Rubackytę, Andrių Žlabį, Niną Serioginą bei kitus. Austėja – tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatė, pelnė apdovanojimų ir kaip koncertmeisterė. Ji aktyviai koncertuoja ne tik kaip solistė, bet ir kaip įvairių kamerinių ansamblių narė. Austėja Valušytė koncertavo daugelyje Lietuvos miestų, taip pat Lenkijoje, Slovakijoje, Norvegijoje, Vokietijoje.
Austėja Valušytė yra įvairiapusiška jauna menininkė, ji atlieka ne tik klasikinės muzikos opusus, bet ir didelį dėmesį skiria šiuolaikinei muzikai, jos sklaidai. Austėja yra atlikusi nemažai Lietuvos bei užsienio kompozitorių kūrinių premjerų.

Robertas Grod gimė 1991 metais Vilniuje, griežti violončele pradėjo nuo šešerių. Baigė B.Dvariono dešimtmetę muzikos mokyklą, mokytojos J.Veiverienės klasę. Nuo 2010-ųjų studijuoja Maskvos valstybinėje P.Čaikovskio konservatorijoje, legendinės rusų violončelininkės bei pedagogės prof. N.Šachovskajos klasėje.
Robertas dalyvavo įvairiuose nacionaliniuose festivaliuose ir konkursuose, yra respublikinio J.Urbos stygininkų konkurso nugalėtojas ir stipendiantas. 2012-aisiais S.Kozolupovo violončelininkų konkurse Maskvoje pelnė 1-ąją premiją.

http://www.bilietai.lt/lt/buy/24817#.VSArIPyUd2A
http://www.piano.lt/lt/repertuaras/sit-venia-verbo-

DAUGIAU