SKERDYNIŲ DIEVAS

SKERDYNIŲ DIEVAS

Bilietai: 7,24 € (25 Lt), 5,79 € (20 Lt), su nuolaida-3,48 € (12 Lt). Bilietus įsigykite visose Ticket Market kasose, www.ticketmarket.lt ir teatro kasoje.

 

Yasmina Reza

SKERDYNIŲ DIEVAS

Dviejų dalių komedija

Spektaklio trukmė – 2 val.

Premjera – 2012 m. balandžio 14,15 d.

 

Iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė

 

Režisierius – Arvydas Lebeliūnas

Dailininkas – Artūras Šimonis

Kostiumų dailininkė – Julija

 

Spektaklyje naudojama Jono Sakalausko muzika

 

Vaidina:

Mišelis Ujė – Sigitas Jakubauskas

Veronika Ujė – Inga Norkutė, Danguolė Petraitytė

Anetė Rej – Monika Šaltytė

Alenas Rejis – Aurimas Žvinys, Dalius Jančiauskas

 

Garsios prancūzų dramaturgės Yasmina Reza pjesė „Skerdynių dievas”- pasaulinis hitas, atnešęs autorei daugybę prestižinių apdovanojimų. 2006 m. parašyta pjesė žaibišku greičiu išpopuliarėjo šiapus ir anapus Atlanto, o neseniai sulaukė inscenizacijos kino ekranuose (režisierius – R. Polianskis).

“Skerdynių dievas” –  šmaikšti, subtilaus humoro prisodrinta komedija, vaizduojanti gana buitišką ir daugeliui mūsų lengvai atpažįstamą situaciją. Vieną popietę susitinka dvi inteligentiškos poros aptarti tarp jų vaikų kilusias muštynes, kurių metu vienam berniukui buvo išmuštas dantis. Pradžioje mandagus ir civilizuotas bendravimas pamažu įgauna vis aštresnį toną.  Įpusėjus susitikimui, kava pakeičiama romu ir tuomet iškyla po išoriniu porų blizgesiu ir padorumu slepiama neapykanta ir net agresija.  Autorė situaciją perteikia neslėpdama lengvos ironijos, tačiau nemoralizuodama. Nors iš pirmo žvilgsnio komedijos turinys atrodo gana paprastas ir net banalokas, tačiau iš tikrųjų jame slypi daugybė gilesnių klodų.

Subtilus ir neprilygstamas Y. Reza humoras patenkina net išrankiausią publikos skonį.  Jos kūryba dažnai apibūdinama  kaip tragedijos ir komedijos sintezė, taip siekiant apibrėžti visiškai naują, šiuolaikinės visuomenės iššūkius atspindintį žanrą.

Taupūs dialogai ir juose atsiverianti potekstė palieka daug vietos aktorių improvizacijai. Tad šiame spektaklyje pirmu smuiku griežia aktorinė meistrystė ir įtaigumas.

 Spektaklio režisierius A. Lebeliūnas įsitikinęs, kad „skerdynės  vyksta nuo seniausių laikų, tik jos įgauna vis labiau rafinuotas ir estetiškas formas, kai išoriškai padorų bendravimą atskirti nuo nuožmiausių skerdynių darosi vis sunkiau”.

DAUGIAU