Skulptūros ir grafikos paroda „Potencija“

Skulptūros ir grafikos paroda „Potencija“

Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune

Skulptūros ir grafikos atrankinė-konkursinė paroda „Potencija”.

Parodoje dalyvauja jau pripažinti ir dar tik debiutuojantys šių dailės sričių kūrėjai iš Kauno, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų.

Gana provokuojanti parodos tema reikalauja konceptualaus autorių žvilgsnio – ne tik estetinio, bet ir intelektualaus santykio permąstant daugiasluoksnę potencijos sąvoką. Potencijos kategorija sutinkama fizikoje, chemijoje, karyboje, ekonomikoje ir daugelyje kitų sričių. Tai ne tik sugebėjimas veikti, vidinė galia, dvasios ar kūno pajėgumas. Aristotelio filosofijoje – tai pasyvios materijos galimybė tapti atskirais daiktais, o tuo pačiu – ir meno kūriniais.

Projekto rengėjai pastebi, kad grafikos ir skulptūros meno parodų rengimo tradicijos nepelnytai pamirštamos. Išsamiau grafikos dailę pristatančios parodos pastarąjį kartą vyko 2008 metais, kai buvo organizuota tarptautinė grafikos bienalė „Now Art Now Future”. Skulptūros menas sulaukia dar mažiau kuratorių dėmesio – XXI a. Lietuvoje įvyko vos viena kita atrankinė skulptūros paroda. Tikimasi, kad naujasis jungtinis skulptorių ir grafikų projektas paskatins aktyvesnį judesį šių menininkų kūryboje ir parodiniame lauke.

Projekto kuratoriai – Mindaugas Jurėnas ir Evaldas Mikalauskis  

Parodos rengėjas – Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius.

Paroda veiks: 2013 05 10-2013 06 09

DAUGIAU