„Snow Kite Grand Prix 2011″

„Snow Kite Grand Prix 2011″

Savaitgalį, vasario 26-27 dienomis, Nidoje vyks antrasis (iš trijų) atvirojo Lietuvos 2011 metų jėgos aitvarų čempionato – „Snow Kite Grand Prix 2011″ etapas.

Jėgos aitvarų virtuozams, skriejantiems ant užšalusių Kuršių marių, snieglentėmis ar slidėmis per dvi dienas iš viso teks įveikti 6 rungtis – kurso (angl. Cource Race), 250-500 m greičio trasą laikui (angl. Speed Race), laisvojo stiliaus čiuožimą su oro akrobatika (angl. Freestyle), jėgos aitvarų krosą (angl. Kite Boarder Cross), maratoną ir kliūčių ruožą atliekant laisvojo stiliaus elementus (angl. Jibbing).

“Neringiškių ir Nidos miesto svečių laukia iš tiesų nepakartojamas renginys. Tikimės stipraus vėjo, kuris leis sportininkams atskleisti visus savo sugebėjimus, o gal net ir viršyti praėjusiųjų metų žiemos jėgos aitvaro greičio rekordą”, – vylėsi vienas varžybų organizatorių ir dalyvių Eduardas Silva, atstovaujantis VšĮ “Ekstremalus sportas”.

Praėjusiais metais Justino Žalio greitis snieglente ir jėgos aitvaru siekė 63,4 km/h, Artūro Gudausko slidėmis ir jėgos aitvaru – 72,64 km/h.

“Sulaukus stipraus vėjo, čiuožimo snieglente ir aitvaru greitis gali siekti net iki 100 km/h, tačiau tai yra nemenkas iššūkis ir itin patyrusiems profesionalams”, – teigė E. Silva.

Anot jo, kuo stipresnis vėjas, tuo įspūdingesnių akrobatinių triukų, šuolių ar apsivertimų ore galima atlikti: “Žiemą žiūrovai turi išskirtinę galimybę tai stebėti iš labai arti. Labiausiai žiūrovų dėmesį prikausto techniškai sudėtingiausia – laisvojo stiliaus rungtis ir kliūčių ruožas, kur čiuožėjams snieglente tenka čiuožti vamzdžiu, rampa ar perskrieti stalą”, – pasakojo E. Silva.

Pirmasis atvirojo čempionato etapas, kuriame dalyvavo beveik 40 jėgos aitvarų virtuozų, sausio pabaigoje vyko ant užšalusių Kauno marių.

Daugiausia rungčių laimėjo 32 metų latvis Oskars Brivkalns. Laisvojo stiliaus rungtį laimėjo vienas jauniausių čempionato dalyvių 21 metų panevėžietis Dominykas Smilga.

Planuojama, kad iš viso šiemet čempionate varžysis arti šimto pajėgiausių šalies jėgos aitvarų entuziastų. Dėl stipriausiojo vardo bendroje rungčių įskaitoje ir “Surfhouse” įsteigto prizo – lenktyninės, jėgos aitvarams skirtos snieglentės „Nobile – Remi Meum Pro” – kovoja ilgamečiai tituluoti varžovai: Artūras Gudauskas, Jonas Kriščiūnas, Artūras Morauskas, Eduardas Silva, Viktoras Šeputa, Povilas Vaisiauskas, ir kiti.

Praėjusiais metais Lietuvos jėgos aitvarų čempionate dalyvavo per 70 šios sporto šakos aistruolių. Įvairiose rungtyse buvo pagerinti šalies čiuožimo snieglente ir aitvaru bei slidėmis ir aitvaru greičio rekordai.

Dalyvių registracija į varžybas vyks šeštadienį nuo 10 val. iki 11 val. Varžybų pradžia šeštadienį 12 val., sekmadienį – 11 val. Sportininkus vertins profesionalūs šalies teisėjai – Mindaugas Čirvinskas ir Robertas Gradauskas.

DAUGIAU