Šokio spektaklis (ne)paaugliams ME TWO / SAVOJ KRŪVOJ

Šokio spektaklis (ne)paaugliams ME TWO / SAVOJ KRŪVOJ

Apdovanotas Auksiniu Scenos Kryžiumi (Geriausias metų spektaklis vaikams ir jaunimui, 2021)

Nominuotas Auksiniam Scenos Kryžiui (Geriausia metų muzika spektakliui, 2021)

Žiūroviškiausias Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ LT vitrinos spektaklis, 2022

Šokio spektaklis, pelnęs kritikų ir publikos pripažinimą drąsiomis, nuoširdžiomis, paliečiančiomis istorijomis, išskirtine muzika ir scenografija.

Spektaklio „me two / Savoj krūvoj” dramaturgija paremta grupės jaunų šokėjų asmeninėmis patirtimis, susijusiomis su galios santykiais, LGBTQ+ tapatybės formavimusi, seksualiniu priekabiavimu ir galios piktnaudžiavimu jaunuolių atžvilgiu. Tai skatina priklausyti „savai krūvai“ ir dalintis. Žiūrovai kviečiami pažvelgti į paauglystę iš stebėtojo, tėvų, mokytojo, sprendimų priėmėjo žiūros taško ir apmąstyti galios ribas tarpasmeniniuose ir kartų santykiuose.

„Spektaklyje kūnas išsilaisvina iš drovumo ir kartu su šiuo aktu išsivaduoja nuo traumos. Pateikiamas teiginys, paskui jį seka „Aš irgi“, „Man irgi“, „Ir man taip buvo nutikę“, o kartu su šia bendra patirtimi, jos prasiveržimu kolektyviai gydoma. „Aš irgi“ nuveda ir iki juokingų dalykų, nuveda iki žaidimo ir kolektyvinio džiaugsmo. <...> Čia juntamas estetinis meno poveikis. Apsivalymas per bendrą išgyvenimą.“ (Reinis Dzudzilo, Menų faktūra, 2022 11 12)

IDĖJOS AUTORĖ, CHOREOGRAFĖ Airida Gudaitė | BENDRAAUTORIAI, ŠOKĖJAI Greta Snitkutė, Arminas Kazanavičius, Rokas Bugys, Ugnė Laurinavičiūtė, Grėtė Vosyliūtė, Elena Milaknytė, Beatričė Šaltenytė, Emilija Giedraitytė, Barbora Mickutė, Aura Šriubšaitė, Saulė Bučiūnaitė, Smiltė Kavoliūnaitė | REŽISIERIUS Jonas Tertelis | KOMPOZITORĖ Agnė Matulevičiūtė | SCENOGRAFAI Renata Valčik, Emilis Šeputis | APŠVIETIMO DAILININKAS Julius Kuršis | GARSO REŽISIERIUS Ignas Juzokas

Produkcija: Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“

Premjera: 2021

Procesas internete: https://savojkruvoj.lt

Daugiau apie spektaklį: https://lowair.lt/teatras/savoj-kruvoj/

Dėkojame Lietuvos kultūros tarybai ir Vilniaus miesto savivaldybei už dalinį spektaklio sukūrimo ir sklaidos finansavimą.

Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ trupė pasirodė įvairiuose Lietuvos renginiuose, festivaliuose, bienalėse: tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis NAUJASIS BALTIJOS ŠOKIS, Vilniaus tarptautinis teatro festivalis SIRENOS, tarptautinis šokio festivalis AURA, tarptautinis festivalis vaikams ir jaunimui KITOKS, tarptautinis menų festivalis PLARTFORMA, tarptautinis teatro festivalis THEATRIUM, tarptautinis šokio festivalis PŪGA, festivalis MIDSUMMER VILNIUS, teatro festivalis jaunimui IŠEITIES TAŠKAS ir daugelyje kitų.

Nuotraukos autorius: Martynas Plepys

Pirmieji bilietai pigiau! Nuo spalio 25 d. bilietai brangs.

Vieta: Menų spaustuvė, Juodoji salė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Trukmė: 70 min.
Nuolaidos: 20% senjorai/moksleiviai/studentai 
Amžiaus cenzas: N-12, jaunesni nei 12 m. asmenys turi būti lydimi suaugusio

DAUGIAU