Šokio spektaklis-ritualas SU(SI)TIKIMAS

Šokio spektaklis-ritualas SU(SI)TIKIMAS

Surasti raganą.
Regėti ir praregėti iki pabaigos.
SU(SI)TIKIMAS – tai uždaros bendruomenės ritualas, kviečiantis žiūrovus tapti ne tik stebėtojais, bet ir dalyviais. Kartu užkutenti negyvai, sūpuoti lėlę lyg moterį, skandinti laivus žvilgsniu, tyru šaltinio vandeniu gydyti, pasileidus plaukus – paleisti ir velnią, o tarp bjauriausių moterų pamatyti tris svarbiausias jų ydas: netikėjimą, savimeilę ir beprotišką potraukį kūniškiems malonumams.
 
Spektaklio SU(SI)TIKIMAS dramaturgija remiasi trimis šaltiniais. Pirmasis jų – lyties, kaip seksualinės tapatybės ir stereotipų analizė, vyriškumo ir moteriškumo apraiškos šiuolaikinėje visuomenėje. Spektaklio kūrėjai taip pat remiasi archyvinėmis ir mažai analizuotomis raganų teismų Lietuvoje istorijomis, kurių aidas atliepia ir papildo šiuolaikines realijas. Trečias šaltinis – tai SEKTOS veikimo skerspjūvis, atskleidžiant žmonių bendruomenės manipuliacijos, valdžios, tikėjimo įtakos ir veikimo būdus.
 
SEKTA (lot. secta – mokykla, mokymas, lot. sequor – seku) – kontroversiškas terminas, taikomas tam tikro pobūdžio religinėms organizacijoms arba grupėms vadinti.
Ribinės istorijos ir žmogiškosios patirties būsenos verčia kūrėjų komandą permąstyti istoriją, jos pasikartojimo galimybes, prigimtinį norą burtis į bendruomenes ir to pasekmes bei įtaką, taip pat lytiškumo arba balansavimo būsenas tarp lyties svarbos ir jos ambivalentiškumo. Šis spektaklis kuriamas pasitelkiant tam tikrą visuomenės kritiką, o gal tiesiog kūrėjų komandos norą patenkinti savo žmogiškąjį smalsumą, siekiant atskleisti opiausias visuomenės ir santykių joje problemas. Žiūrovai čia tampa SEKTOS nariais ir taip gali mėgautis visais jos SU(SI)TIKIMO siūlomais malonumais.
 
IDĖJA, REŽISŪRA Lauryna Liepaitė | DRAMATURGIJA Kristina Savickienė | CHOREOGRAFIJA, ŠOKIS Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius | VAIDYBA Gediminas Rimeika | KOMPOZITORIAI, GYVAS MUZIKOS ATLIKIMAS Agnė Matulevičiūtė (elektronika), Laura Budreckytė (vokalas), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Džiugas Gvozdinskas (gitara) | ŠVIESŲ DAILININKAS Eugenijus Sabaliauskas | ŠVIESŲ OPERATORIUS Povilas Laurinaitis, Julius Kuršys | RITUALAS šokėjos savanorės
 
Produkcija: Vilniaus miesto šokio teatras Low Air
Premjera: 2018
 

Dėkojame Lietuvos kultūros tarybai ir Vilniaus miesto savivaldybei už dalinį spektaklio sukūrimo ir sklaidos finansavimą.

Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ trupė pasirodė įvairiuose Lietuvos renginiuose, festivaliuose, bienalėse: tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis NAUJASIS BALTIJOS ŠOKIS, Vilniaus tarptautinis teatro festivalis SIRENOS, tarptautinis šokio festivalis AURA, tarptautinis festivalis vaikams ir jaunimui KITOKS, tarptautinis menų festivalis PLARTFORMA, tarptautinis teatro festivalis THEATRIUM, tarptautinis šokio festivalis PŪGA, festivalis MIDSUMMER VILNIUS, teatro festivalis jaunimui IŠEITIES TAŠKAS ir daugelyje kitų.

 
 
Nuotraukos autorius: Dainius Putinas

Pirmieji bilietai pigiau! Nuo lapkričio 20 d. bilietai brangs.

Vieta: Menų spaustuvė, Juodoji salė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Trukmė: 70 min.
Nuolaidos: 20% senjorai/moksleiviai/studentai 
Amžiaus cenzas: N-16, jaunesni nei 16 m. asmenys turi būti lydimi suaugusio

DAUGIAU