„Spalvoto meduolio dienos“ padėkos renginys

„Spalvoto meduolio dienos“ padėkos renginys

Šį sekmadienį, baigiantis ilgajam švenčių savaitgaliui, sostinėje į padėkos koncertą rinksis lapkričio pabaigoje visoje Lietuvoje vykusios „Spalvoto meduolio dienos“ ambasadoriai, rėmėjai bei savanoriai. Jiems ppc „Ozas“ 14 val. prasidėsiančiame renginyje padėkos dovanas įteiks šventės iniciatoriai. Savo dainomis „ačiū“ tars ir specialiai į Vilnių kelioms valandoms iš Klaipėdos, kur sutiko šventes su šeima, atvyksiantys vieni iš „Spalvoto meduolio dienos“ ambasadorių – atlikėjai Violeta ir Vilius Tarasovai.

„Didžiąsias metų šventes visada sutinkame su visa šeima. Kūčių stalą tradiciškai ruošia mama. Anksčiau ir rinkdavomės visi jos namuose. Augant šeimai, prie stalo sėda vis daugiau artimųjų, tad dabar jau renkamės pas mus, kur daugiau vietos. Čia taip pat sutiksime Kalėdas, tik jų stalui vaišes jau ruošime ir atsinešime visi“, – apie šeimos švenčių tradicijas Kūčių išvakarėse pasakojo Vilius Tarasovas.

Viliui mieliausias ir ryškiausias žiemos švenčių momentas – tradicinis kalėdinio paplotėlio laužymas, nors, be abejo, svarbiausia, jog tądien visa šeima drauge. Dalį savo brangaus laiko šventiniu laikotarpiu Vilius ir Violeta nebe pirmi metai skiria ir vaikams iš globos namų. Su jais garsūs atlikėjai susitinka margindami meduolius tradicinėje „Spalvoto meduolio dienoje“. Pasak legendinės grupės „Bavarija“ nario, tai – graži akcija, kuri išplečia šventines tradicijas ir įprasmina šventes, bendraujant su vaikais iš globos namų, dovanojant jiems savo laiką bei dėmesį.

„Spalvoto meduolio diena“ vaikams iš globos namų ne tik suteikia išskirtinę galimybę pabūti kitoje aplinkoje, kartu su akcijos ambasadoriais marginant meduolius miesto kepyklėlėse ir kavinėse. Už akcijos metu surinktas lėšas jiems organizuojamos išvykos į sostinę. Gausus būrys vaikų iš globos namų lankysis ir rytoj, sekmadienį, „Oze“ vyksiančiame padėkos renginyje, kurį ves menininkė, TV laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė.

Šeštą kartą šiais metais vykusios „Spalvoto meduolio dienos“ metu iš viso iškepta ir išmarginta daugiau nei 20 tūkst. meduolių. Šią veiklą organizavo net 170 savanorių visoje Lietuvoje, tarp kurių beveik 30 – vaikai iš globos namų. Akcija vyko 27-iose kepyklėlėse skirtinguose šalies miestuose. Viena jų Vilniuje, prekybos ir pramogų centre „Ozas“, veiks iki pat Naujųjų metų.

DAUGIAU