Spektaklis “Analizuojant žvėrį”

Spektaklis “Analizuojant žvėrį”

Rugsėjo 24d. Vilniuje, kultūros “Kablyje”, pristatomas spektaklis “Analizuojant žvėrį”.

Kirsdami mišką darbininkai sutinka įvairių rūšių žvėris. Užmezgę kontaktą su jais, kartu panyra į bendrą patirtį, permastydami savo vertybes.

Spektaklio bilietus rasite: www.TolynGilyn.lt

Kūrėjai: Paulius Markevičius, Barbora Šulniūtė
Šviesų dailininkas: Vaclovas Grinius
Aktoriai: Simonas Dovidauskas, Julija Šatkauskaitė, Marija Petravičiūtė, Rimvydas Ambrazevičius, Sigita Pikturnaitė, Denisas Kolomyckis, Goda Simonaitytė, Severina Špakovska, Aidas Barkauskas, Povilas Adomaitis, Dovydas Grajauskas, Ignas Gužauskas ir kt.

Spektaklyje „Ana_liz’uoj“ neveikia įprastos teatro taisyklės – žiūrovas patalpinamas erdvėje, kurią gaubia elektroninės muzikos garsai, šviesų atspalviai, rūkas ir jame išnyrantys veikėjai.

” Pasakoti spektaklio mintį rinkomės ne įprastą žodinį istorijos pasakojimo būdą, darome tai įvaizdžiais, asociacijomis, pojūčiais”, – sako kūrėjai.

„Ana_liz’uoj“- naujausias dviejų menininkų, Pauliaus Markevičiaus ir Barboros Šulniūtės, kūrinys. Kūrėjus domina Antropoceno era – terminas, skirtas apibrėžti naują Žemės geologinę erą – mūsų gyvenamą laikotarpį. Juo siūloma apibendrinti žmonių veiklos poveikį Žemės paviršiui, klimatui ir aplinkai, esamų rūšių išnykimui.

P. Markevičius: “Spektaklį kūrėme keliaudami aplink Lietuvą. Ten matėme daug miško kirtaviečių. Pirmoji mintis: kur eis visi žvėrys? Nusprendėme apie tai kalbėti spektaklyje – pasikviesti visus žvėris ir pasikalbėti su jais. Kaip jie jaučiasi, kai atvažiuojame, susikrauname mišką, išvažiuojame.

Kai šiandien stebime, kas vyksta įvairiose pasaulio vietose, įvykiai, kuriuos vadiname stichinėmis nelaimėmis, turime suvokti, jog tai mūsų – žmonių veiklų padariniai. Tai sunki tema, ją greitai galima nuslįsti į kaltų ir atsakingų ieškojimą, situacijos, ar atmosferos vaizdavimą ir kūrimą tamsiomis, dramatiškomis spalvomis. Tikime, jog kelias iš tokios situacijos yra, dėl to norėjome į tai pasižiūrėti be tirštinimo, problemos ryškinimo. Priešingai, norėjome kurti jaukią, tačiau paslaptingą erdvę, kurioje galėtų įvykti žiūrovo ir spektaklio veikėjo kontaktas, dialogas, ieškant ir atrandant – kur tas kelias yra.”

Spektaklis tai žmonių susitikimas. Šiuo susitikimu kviečiame apmąstyti ir panirti į bendrą patirtį nagrinėjant šiandieninį pasaulį.

www.TolynGilyn.lt

Kviečiamos visos gyvūnų rūšys! Tankiausio miško giliausioj migloje.

Ateik – labiausiai nenuspėjamas žvėrie

Įsiklausyk – urbanistinėj giesmėj

Nurimk – atsibudęs paslapty

Eime – kelialapis čia:

www.TolynGilyn.lt

2019 09 24 / 20:00 / Kablys+ Kultūra / Kauno g. 5, Vilnius / Bilietai: www. TolynGilyn.lt

DAUGIAU