Spektaklis “Filopatris, arba Dorybė”

Spektaklis “Filopatris, arba Dorybė”

Vertė EUGENIJA ULČINAITĖ

Režisierius RIMANTAS VENCKUS
Kostiumai: DALIA KIAUPAITĖ
Muzika: KAROLINA ADELBERGYTĖ
Scenos judesys: KAMILĖ NARKUTĖ
Apšvietėjas – SANTAUTAS KABELKA
Garso operatorius – JUOZAS SAKALIS
Vaidina:
Filopatris – VYTAUTAS ŽEMAITIS
Telegonas – ANDRIUS ROKAS
Storgė, arba Meilė – 1. EGLĖ KUKCINAVIČIŪTĖ
2. GRETA KLIMKAITĖ
3. LAURA MATUIZAITĖ
Filarchija, arba Valdžios troškimas – 1. EVELINA DAMBINSKAITĖ
2. ENRIKA ANDZEVIČIŪTĖ
3. DOVILĖ BERLINSKAITĖ
Pirmasis senatorius– JURGIS VALANČAUSKAS
Senatoriai – PAULIUS IVANAUSKAS
VYTAUTAS NAUJOKAS
VILIUS PRUDNIKOVAS

Spektaklio trukmė – 60 min.

Lietuvos liaudies kultūros centro „Aukso paukšte“ apdovanota Vilniaus universiteto teatro dramos trupė MINIMUM kviečia į naujausią savo spektaklį „Filopatris, arba Dorybė“. Šis Grigaliaus Knapijaus veikalas parašytas ir pirmą kartą suvaidintas 1596 m. Nors ir priskiriamas mokyklinio teatro dramoms, jis siejamas ne vien tik su Lietuvos, bet ir Europos teatro raida, jo žanriniais ir meniniais ieškojimais.
Pjesė pasakoja apie karaliaus sūnus Filopatrį (iš lotynų kalbos – mylintis tėvą) ir Telegoną (siekiantis tikslo), kurie po karaliaus mirties bando pasidalinti valstybės sostą. Siekiant bent kiek sumažinti gausias didaktikos apraiškas, būdingas ano meto mokyklinio teatro veikalams, dramos tekstas sutrumpintas perpus. Taip pat atsisakyta kai kurių personažų. Tam tikrais sceniniais veiksmais ir mizanscenomis (nekeičiant teksto) pakeista dramos kolizija, sukuriant naują intrigą: Filopatriui spektaklyje, priešingai nei dramoje, iš anksto atskleidžiama viena esminė paslaptis, o tai leidžia visiškai naujai traktuoti jo charakterį, tokiu būdu išvengiant schematiško personažų suskirstymo į teigiamus ir neigiamus. Alegorinės figūros Storgė ir Filarchija, traktuojamos kaip vidiniai pagrindinių herojų balsai, spektaklyje tampa triadomis.
Nesvarbu, kad spektaklyje aktorių lūpose skamba kelių šimtų metų senumo žodžiai. Žmogus liko toks pats, jį tebevaldo tokie patys jausmai – meilė, pasiaukojimas, neapykanta, pavydas. O Gėris ir Blogis, kaip ir anksčiau kovoja tarpusavyje dėl mūsų sielų.
Ateikite ir suprasite, kad modernu tai, kas prasminga.

Režisierės Alvydos Čepaitytės – Sipienės spektaklio recenzija:
http://www.kultura.vu.lt/struktura/meno-kolektyvai/teatro-trupe-minimum/naujienos/1045-spektaklis-kaip-grakstus-pasodoblis

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/374552102669741/
Arba https://www.facebook.com/theatre.minimum

DAUGIAU