Spektaklis prancūzų ir lietuvių kalbomis IVANONAS

Spektaklis prancūzų ir lietuvių kalbomis IVANONAS

Itin retai lietuvių režisierių statomą pjesę „Ivanovas“ A. P. Čechovas sukūrė 1887 metais. Kūrinyje vaizduojamos XIX a. pabaigos rusų dvarininkijos problemos. Jaunų aktorių lūpose gyvai ir savu laiku skamba mintys apie tai, kiek jėgų reikia tam, kad gyventum; kiek – kad būtum su svetimu tapusiu žmogumi. Ir ar apskritai žmogus turi teisę svarstyti kito moralę, o juo labiau – mokyti ir teisti?
Pagrindinis herojus Ivanovas apniktas melancholijos, praradęs norą gyventi. Drama kupina čia pokalbiais tarsi uždangstomo, čia jau visai neslepiamo Ivanovo nerimo. Šiandien neretai mes patys net nežinome, jog visai greta turime savą Ivanovą. Kaip ir ar svarbu jį laiku išgirsti? Koks yra ir koks galėtų būti aplinkinių vaidmuo, kai sprendžiami moralės, gyvybės ir mirties klausimai? Klausimai platūs, bemaž begaliniai, o aktoriai mėgina pasiūlyti jums savo variantą kaip dar vieną paieškų į asmeninį atsakymą galimybę.
Spektaklis sukurtas pagal Europos teatrų rezidencijų programą, pagal kurią vasario ir kovo mėnesiais Grenoblyje LMTA studentai ir CREARC aktoriai dirbo ir repetavo vadovaujami LMTA dėstytojos Silvos Krivickienės. Liepos mėnesį spektaklis buvo pristatytas 25-tąjame festivalyje „Jaunojo teatro susitikimai“ Grenoblyje. Spektaklyje skamba lietuvių ir prancūzų kalbos.
Grenoblio Mažąjį teatrą CREARC su Lietuva sieja ilgas bendradarbiavimas – pirmą kartą šis prancūzų teatras Vilniuje viešėjo 1993 metais, jo režisierius Fernand Garnier teatre ,,Ąžuolas’’ yra pastatęs ne vieną spektaklį, o Vilniaus psichiatrinėje ligoninėje dirbo su psichinę negalią turinčiais paaugliais.
Spektaklio režisierė- Silva Krivickienė. Vaidina LMTA studentai ir CREARC Grenoblio Mažojo teatro aktoriai: Océane Bret, Aurélie Derbier, Simonas Dovidauskas, Anne-Laure Dubois, Pijus Ganusauskas, Romano Garnier, Margaux Lavis, Paulius Markevičius, Milda Noreikaitė, Benjamin Tournier, Justas Valinskas, Šarūnas Zenkevičius, Julija Šatkauskaitė.

DAUGIAU