Spektaklis “Tarnaitės”

Spektaklis “Tarnaitės”

Vienos dalies kriminalas apie kadaise idealizuotą teatro užkulisių pusę, apie pavydą, konkurenciją, visų kažkada turėtų vertybių praradimą.

Visuomenės primestas poreikis konkuruoti, žmogų kartais gali apakinti. Pagrindinės spektaklio veikėjos – dvi teatro „tarnaitės”, jaunos aktorės, penkerius metus vaidinusios vien „zuikučius” – turi kur kas daugiau ambicijų ir siekia vaidinti pagrindinius vaidmenis, kurie iki šiol atitekdavo „poniai”. Vedamos pavydo, aklo poreikio dominuoti „tarnaitės” praranda gebėjimą blaiviai, sąmoningai vertinti savo pačių sugebėjimus ir galimybes…

Spektaklyje „Tarnaitės” derinami dramos bei operos žanrai (spektaklyje vyksta muzikinio spektaklio repeticijos).J. Genet pjesės veiksmo vieta – virtuvė – spektaklyje virsta grimo kambariu, tačiau jame verdančios intrigos, profesiniai, tarpasmeniniai bei psichologiniai konfliktai, kartu su jų autoriais-aktoriais, persikelia ir į jų „namų” erdvę.

“Žiūrovas teatre mato tik produktą, tačiau nemato bei nesuvokia, kokia kaina pastarasis yra sukurtas, ir kad rampos šviesoje prieš jo akis publika manipuliuojantis talentingas aktorius vis dėl to tėra paprastas žmogus” – teigia spektaklio režisierė Raimonda Kimbraitė.

KŪRYBINĖ GRUPĖ

Režisierė Raimonda Kimbraitė

Vaidina: Goda Simonaitytė, Marcelė Zikaraitė ir Viktorija Narvydaitė, Elzė Samanta Juraškaitė.

DAUGIAU