Spektaklis vaikams “ŠUKIANEŠIAI”

Spektaklis vaikams “ŠUKIANEŠIAI”

Kas yra Šukianešiai?
Laimės nešėjai, kurie kaip niekas kitas žino, kad laimė nėra vien šviesiomis spalvomis nutapyta mergaitė. Jie yra tie, kurie gali paimti už rankos, paraginti ir leisti žmogui pasiekti ,,šviesą,, pačiam. Bet jokiu būdu jos neatiduoti veltui. Atiduota laimė – bevertė. Svetima ir kerštinga. Šukianešių kol kas nėra matęs nė vienas iš mūsų. Nėra jų klausęs, lietęs. Bet gal vistik yra girdėjęs? Sako, kartais nereikia klausyti, kad išgirstum. Svarbi žinia savaime prasikverbia į vidų. Kiekvienas trokštame laimės, nė nežinodami, kas ji tokia. Jos nepažinę, keikiame rytą, naktį, sekundes – visa, kas aplink, nes nesiseka. Nors tai galbūt ir yra pirmasis tvirtas žingsnis laimės link.
O kas yra laimė?
Kiekvienas laimę suprantame skirtingai. Vienam laimė – Kalėdų rytą po eglute rasti senolio tik jam numegztas vilnones kojines, kitam – skraidantis elektroninis paukštis. Vienam laimė – suvalgyti gabalėlį karamelinio pyragaičio, kitam – apkabinti artimą. O Gytei didžiausia laimė – savo mamai būti mama. Jei paklaustumėte: ar tai įmanoma? Gytė Jums atsakytų tvirtu: Taip.
Gytė?
Gytė – mergaitė, vieninetelė Žemės gyventoja, kuriai suteikiama galimybė atkeliauti iš Žemės į Šukianiją pas šukianešius ir pačiai sutaisyti savą suskilusią laimės šukę, jai nė pačiai to nežinant. Būdama su mistiniais laimės nešėjais mergaitė supranta: jai trūksta drąsos, pasitikėjimo ir tikėjimo, jai trūksta ryžto ir valios, kad jaustųsi laiminga. Kaip tai? Paklaus mergaitė Šukianešių, tvirtai įsitikinusi, kad jos didžiausia laimė – savo mamai būti mama. Ir tik po tam tikro laiko, žaidimų ir pamokų, mergaitė įsitikins – toji drąsa, tikėjimas, pasitikėjimas ir didelė valia bei ryžtas ir yra laimė, kurių dėka ji gali pasiekti to, ko nori, žinoma, jei tam lemta įvykti. Jei ne, vadinasi, taip pat gerai – tereikia išmokti išvysti tai, kas džiugina. O to yra net pačioje liūdniausioje situacijoje.
Kaip galima nuvykti pas Šukianešius?
Maršrutu: Žemė – Šukianija.
O kur toji stotis? Na, kurioje išvažiuojama į Šukianiją? Kuriuo laiku?

 

Adresas: Turgaus g.16/Tiltų g.12,Klaipėda

DAUGIAU