Start Art grupės (Islandija) paroda „Chronotopologija“

Start Art grupės (Islandija) paroda „Chronotopologija“

CHRONOTOPOLOGIJA
Vasario 20 d., trečiadienį, 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Start Art grupės paroda „Chronotopologija”. Menininkės iš Islandijos – Anna Eyjolfsdottir, Eiriksina Kr. Asgrimsdottir, Ragnhildur Stefansdottir, Thordis Alda Sigurdardottir ir Thuridur Sigurdardottir Lietuvoje pirmą kartą lankėsi prieš 4 metus, dalyvavo tarptautinėje meno mugėje VILNIUS ART 2009.

„Chronotopologijoje” eksponuojami darbai yra specialiai sukurti šiai parodai, pirmą kartą parodyti praėjusių metų rudenį Vilniuje, LDS galerijoje ARKA. Savo idėjoms išreikšti menininkės naudoja įvairias technikas: fotografiją, tapybą, skulptūrą, instaliaciją ir video. Start Art grupė yra gerai žinoma Islandijoje, dažnai dalyvauja parodose šalyje ir užsienyje. Grupės narė Thordis Alda Sigurdardottir parodos atidarymui atvyks į Panevėžį ir mielai pakomentuos savo darbus bei papasakos apie grupės veiklą.

„Šios parodos pavadinimas „Chronotopologija” kilęs iš žodžio „chronologija” – mokslo, užsiimančio laiko matavimu reguliariais tarpais ir priskiriančio įvykiams jiems tinkamas datas, bei žodžio „topologija”, kuris apibrėžia vietas ir konkrečių vietų žymėjimą žemėlapyje.

Start Art grupės narės sukūrė ir suformavo savo ideologiją, kuri nagrinėja laiko, vietų ir istorijos sąvokas pačia kiek įmanoma plačiausia prasme, ir vietas, kur istorijos pasakojamos, prisimenamos ar užmirštamos, ir vietas, įsimenamas arba ignoruojamas. „Chronotopologija yra sunkiai suprantama ir kintanti scena, kurioje laikas bei vieta kertasi ir susijungia, nuolat formuojanti mūsų kultūrą” (Eiriksina Kr. Asgrímsdottir).

DAUGIAU