Steveno Vincento Mitchello paroda  „Devil‘s“

Steveno Vincento Mitchello paroda „Devil‘s“

Unikali britų kilmės menininko Steveno Vincento Mitchello darbų paroda – tai kvapą gniaužiantis ir provokuojantis reginys. Magiškojo realizmo, fantastikos ir eksperimentinio meno atstovas pristato 2008 – 2011 m. sukurtus darbus iš tarptautinių ir personalinių parodų.

S. V. Mitchellas kuria fantasmagorišką šiuolaikinį košmarų pasaulį, kuriame gyvena demonai, mistinės būtybės, kenčiančios sielos, o velnias – karalius. Dirbdamas tik naktimis, gilindamasis į šamaniškus ritualus, magiškas invokacijas autorius savo kūryba nepalieka abejingų. „Mane įkvepia tai, kas mistiška. Tapydamas aš išeinu į „kitokį“ pasaulį – tarp tamsos ir simbolių“, – teigia pats menininkas. Savo kūrybinį kelią S. V. Mitchellas pradėjo kaip tatuiruočių menininkas, todėl ir piešdamas naudoja specialią purškimo techniką aerografą. Piešinys purškiamas sluoksnis po sluoksnio, o paveikslų dydis kartais siekia virš 2,5 metrų. „Mes negalime paliesti savo sapnų, svajonės, bet galime išgyventi ir jausti. Dėl to aš neliečiu savo paveikslų nei ranka, nei teptuku. Tai padeda sukurti magišką sapno pojūtį. Įvaldyti ir ištobulinti šiai technikai reikėjo penkerių metų“, – sako menininkas. Kiekviena paroda S. V. Mitchellas kuria unikalų projektą – vizualinę kelionę. Pasitelkiamas garsas, specialus apšvietimas, kvapai, kartais parodinė erdvė virsta mistine šventykla – labirintu, kuriam sukurti naudojama speciali geometrija, vėliau po jį klaidžioja žiūrovai.

S. V. Mitchellas gimė 1963 m. Bristolyje, Anglijoje. Nuo 1987 m. dirbo tatuiruočių meistru. 1999 m. išvyko į JAV, ilgą laiką praleido su Navajų ir Hopi genčių indėnais, gilinosi į šių genčių papročius ir tikėjimą. Kanadoje gyveno ir šamaniškų ritualų bei gydymo patirties mokėsi iš Huron (Mohaukų/Mohikanų) genties jų rezervate. Tailande dvasinio tobulėjimo keliu ėjo budistų vienuolyne. 2009 m. rudenį menininkas išvyko į Indiją. Šios kelionės metu lankėsi Mcleod Ganj, kur tremtyje gyvena Jo Šventenybė Dalai Lama ir Tibeto vyriausybė. Susitiko su Jo Šventenybės Dalai Lamos vyriausiuoju patarėju. Jam buvo suorganizuotas dvasinis skaitymas ir ateities spėjimas, kurio metu gavo specialų palaiminimą. Tai buvo pastūmėjimas ir įkvėpimas projektui „BARDO“, kurį menininkas realizavo 2011 m. Vilniuje. Šiuo metu Stevenas Vincentas Mitchellas gyvena Vilniuje, dirba skulptūros ir tapybos srityse.

Paroda veiks: 2012 04 13 – 2012 10 13

DAUGIAU