Su dviračiu po Baltijos aukštumų ledyninės praeities geoparką!

Su dviračiu po Baltijos aukštumų ledyninės praeities geoparką!

Rugpjūčio 1 d. Gražutės regioninis parkas kviečia šauniuosius dviratininkus, keliaujančias šeimas, gamtos mylėtojus į nuotaikingą, šiek tiek ekstremalų žygį dviračiais. Kartu keliausiantis gidas, ne tik be paliovos šnekės, bet ir pasiūlys aplankyti dar niekam nematytus objektus, padės įminti Švento ežero paslaptį.

Šiemet Europos komisijos ir Valstybinio Lietuvos turizmo departamento rengtam konkursui „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2009″ pristatytas projektas „Gražutės regioninis parkas – Baltijos aukštumų ledyninės praeities geoparkas” užėmė trečiąją vietą, tad keliaujantiems dviratininkams bus pristatytas šio parko teritorijoje paplitusios ledyno pakraštyje ir ledyno tirpsmo vandenų nutekėjimo vietoje susidariusios reljefo formos: tai ištisi kalnagūbriai, pavienės moreninės kalvos, įdomios glacialinės rinos su gausiais ežerais, gilios termokarstinės daubos su nedideliais ežerėliais, vingiuoti upių slėniai su terasomis, smėlingi zandriniai laukai su kopų fragmentais. Išskirtinis Gražutės regioninio parko bruožas – malonus keliaujančio akiai miškingas ežerų kraštovaizdis. Tai dar ne viskas! Keliaujantiems parko specialistas papasakos apie gamtos ir kultūros paveldo objektus, drauge galėsite pažinti retuosius augalus ir paukščius, atlikti geologinius gruntinio vandens lygio matavimus ir dar daugiau.

Keliausime Gražutės regioniniame parke įrengtomis dviračių trasomis, kurios šalyje išrinktos Sėkmingiausio 2008 metų turizmo infrastruktūros projektu, o projektas „Su dviračiu po Gražutės regioninį parką” išrinkta Įdomiausia VIVATTUR 2009 kelione Lietuvoje.

Dėmesio keliaujantiems Lietuvos tūkstantmečio maršrutais: pravažiavę visą dviračių trasą pelnysite 40 taškų, ir dar 30 taškų aplankę didžiausią tašytų akmenų statinį šalyje – Šv. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią.

Su savimi turėti: tvirtą kalnų dviratį, kremą nuo saulės arba lietpaltį, užkandžių pietums. Planuojama nuvažiuoti apie 60 km.

Daugiau informacijos ir registarcija į renginį telefonu 868233041.

Programa

iki 10.00 – atvykimas į Gražutės regioninį parko direkciją (Laisvoji a. 14, Salakas, Zarasų r.)
10.00 -11.00 – Lankytojų centro ekspozicijos ir Jūrų muziejaus lankymas
11.00 – žygis, nuotykiai, pasakojimai, nepakartojami reginiai ir laukinė gamta
16.00 – žolelių arbata ir suneštiniai sumuštiniai.
iki  21 val. – kelionės pabaiga Salake, nakvynė prie Luodžio ežero.

DAUGIAU