free Susitikimas su Andriumi Daciu „Telšiai – miestas ant septynių kalvų“

Susitikimas su Andriumi Daciu „Telšiai – miestas ant septynių kalvų“

Kultūrinė programa „Pėdink į Girulius“ liepos 3 d. 18.00 val. kviečia į Žemaitijos metams skirtą renginį „Telšiai – miestas ant septynių kalvų“. Susitiksite su charizmatiškuoju gidu, Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininku Andriumi Daciu. Išgirsite įdomių ir netikėtų faktų apie Telšių praeitį, pajusite išskirtinę Lietuvos Roma vadinamo miesto dvasią. Akordeonu muzikos kūrinius atliks Žygimantas Laurinavičius.

Telšiai dažnai lyginami su Italijos sostine Roma: abu miestai stovi ant septynių kalvų, tiek Roma, tiek Telšiai turi po amfiteatrą. Roma turi savo simbolį – Vilkę, Telšiai – mešką Motiną. Pasakojama, kad badmečiu ši meška išgelbėjo, išmaitino ir vėliau su savo meškiukais užaugino žemaičius. Sakoma, kad patrynus delnu magiškosios meškos Motinos skulptūros nosį, išsipildo iš anksto sugalvotas noras. Visame mieste, kartais netikėčiausiose jo vietose, iš viso galima rasti 46 meškas.

Žemaitijos sostine vadinami Telšiai yra regiono katalikybės centras. Miestas iš rytų ir vakarų supa legendomis pagarsėjusį Masčio ežerą. Manoma, kad vardą Telšiams davė mažytis Telšės upelis, įtekantis į Mastį. Legenda pasakoja, kad miestą įkūrė karžygys Džiugas, dar vadinamas Telšiu. Istoriniuose šaltiniuose Telšiai minimi nuo 1450 metų. Pirmoji žinutė apie miestą randama L. Jucevičiaus paminėtame žemaičių seniūno Jono Kęsgailaičio Telšių aprašyme.

Laukiame visų Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A)

DAUGIAU