free Susitikimas su knygų autore, tinklaraštininke, aktyvia visuomenės veikėja Birute Jakučionyte

Susitikimas su knygų autore, tinklaraštininke, aktyvia visuomenės veikėja Birute Jakučionyte

Vilniuje, Martyno Mažvydo bibliotekos Meno erdvėje  vyks aktyvios ir energingos socialinių projektų  „Ekodaiktai.lt”, „Kamštelių vajus”, „Sumanios mamos erdvė“  ir kt. sumanytojos  ir organizatorės, tinklaraščio www.jakucionyte.lt, knygų „Moteris iš raudonos Audi” ir „Mano karūna nematoma“ autorės Birutės Jakučionytės susitikimas su skaitytojais.

Birutė Jakučionytė gimė 1974 m. Suvalkijoje. Augo drauge su keturiomis seserimis ir trimis broliais, įgijo pradinių klasių mokytojos išsilavinimą. Daug metų gyveno ir dirbo Vilniuje. Šiuo metu autorė su keturiais sūnumis gyvena Jungtinėje Karalystėje, savo šeimos  patirtis emigracijoje aprašo tinklarašytyje www.jakucionyte.lt, jos rašiniai yra publikuojami Delfi.lt, Lietuvosrytas.lt,  Anglija.lt, Tiesa.com ir kituose informaciniuose portaluose.
Išskirtinis B. Jakučionytės bruožas – drąsa būti atvira iki pačių savo sielos gelmių, atvirai ir viešai pasakoti slapčiausius asmeninius išgyvenimus. Abi šios aktyvios moters parašytas knygas sunku priskirti kokiai nors kategorijai ar žanrui. Apie tokias knygas nekalba kritikai, jų neapdovanoja premijomis, nereklamuoja madingi žurnalai, tačiau jos keliauja iš rankų į rankas lyg būtų uždraustos. Apie B.Jakučionytės gyvenimo istoriją šnabždasi draugės, dukros ir mamos, diskutuojama susiėjimuose ir slaptose internetinėse grupėse, nes jo knygose daug kas atpažįsta save.
Knygas redagavusi Lina Tamuk sako: “Jau pirmoji Birutės knyga „Moteris iš raudonos Audi“ buvo skausmingai atvira, apnuoginanti sielą iki pat šerdies. „Mano karūna nematoma“ – pirmosios knygos tęsinys, glumins ar netgi šokiruos dar labiau. Ją skaitant skaudės, nes nori nenori su pagrindine heroje teks viską pereiti kartu. Kentėti, abejoti, ieškoti atsakymų ir tuo pačiu gyti.”
“Mano karūna nematoma“ – apie kiekvieną, patyrusį fizinį ir psichologinį smurtą. Manau, kad apie TAI reikia rašyti. Reikia kalbėti ir netgi rėkti, kad tie šimtai, tūkstančiai skriaustų vaikų ir vis dar tebeskriaudžiamų moterų prabustų. Kad žinotų, jog JIE GALI išsivaduoti iš visą gyvenimą lydinčio baimės ir kaltės jausmo.” – teigia Psichologijos studijos “Menas Būti” įkūrėja, psichologė-psichoterapeutė Alicija Eiliakas.
Susitikimų su B. Jakučionyte metu salėje aidi ne tik juokas iš autorei nutikusių istorijų, trykšta energija, bet daug moterų išgirdę skaudžius ir gilius autorės išgyvenimus, susitapatina, prisimena savo patirtis ir ne viena braukia ašarą. Susitikimus lankantys teigia, kad B. Jakučionytė savo energija ir atvirumu įkvepia, motyvuoja, paskatina priimti sprendimus ir keisti savo gyvenimą, sako, kad ne tik autorės knygos yra terapinio pobūdžio, bet ir susitikimai.

Renginys nemokamas. Susitikimo metu bus galima įsigyti knygų ir autorės gamintų siuvenyrų.

Apie knygas ir autorę daugiau galima paskaityti www.jakucionyte.lt.

Daugiau informacijos apie renginį:  Birutė Jakučionytė, tel.: 8 618 12181, [email protected]
Renginio koordinatorius: Julija Charsika, [email protected]

Renginys vyks spalio 25d. 18.00 val. Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Meno erdvėje,  Gedimino pr.51, Vilnius

DAUGIAU