Susitikimas su Eugenio Molinari

Susitikimas su Eugenio Molinari

M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12 , Kaune

Birželio 21 d., antradienį, 16 val.

Kviečiame į susitikimą su parodos „Kelias į Itakę“ autoriumi Eugenio Molinari bei parodos kuratoriumi Enzo Fornaro.

Specialiai iš Italijos atvykstantis E. Molinari pristatys savo darbų parodą, mielai atsakys į visus klausimus bei kvies pokalbiui apie fotografiją, meną ir kūrybą.

Fotografinė esė „Kelias į Itakę“ – tai menininko sugrįžimas į savo pirmųjų gyvenimo metų aplinką. E. Molinari fotografijos atkeliauja iš sielos krašto, apgyvendinto nostalgija bei neįveikiamo atstumo. Darbuose – jo išsvajotos žemės, jo Itakės, prarastos tėvynės eskizas: praleistas laikas, matyti ir išgyventi daiktai bei vietovės, niekuomet visiškai neišblėsusios emocijos.

Ūkio sodybos ir laukai, vaikystės nuostabos ir baimės, romanų kambariai ir apnuogintos merginos bei gerai žinomos vietovės:migloti miesto bei nuostabių muziejų vaizdai – visa tai įsižiebia šviesų bei spalvų mirgėjime ir suteikia fotografijoms pasakų, geismų bei burtų skonį.

Pasak italų menininko E. Molinari, fotografija yra ypatingas įrankis, skirtas ne tik dokumentuoti faktus, bet ir kurti poetinę kalbą. Sudėdamas vaizdus vieną ant kito jis fotografija naudojasi tarsi akverele ir teptuku, taip išreikšdamas savo emocijas, sapnus, prisiminimus, nuotaikas, baimes.

DAUGIAU