Susitikimas su rašytoja Rita Latvėnaite-Kairiene

Susitikimas su rašytoja Rita Latvėnaite-Kairiene

Kviečiame į Ritos Latvėnaitės-Kairienės knygos „Nesuvalgytos atostogos Šveicarijoje” pristatymas. Dalyvauja autorė ir knygos leidėjas Antanas Stanevičius (leidykla „Eglė”). 

Smalsi, viskuo besidominti, keliaujanti, pripažįstanti modernumą, priimanti pasaulio kultūrą, bet ir sauganti lietuvybę, kaip didžiausią vertybę… Taip apie lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją, Lietuvos rašytojų sąjungos narę Ritą Latvėnaitę-Kairienę, atsiliepia jos kolegos.

„Niekada nežadėjau tapti rašytoja, bet antroje klasėje visgi pabandžiau tapti poete”. Rita Latvėnaitė-Kairienė daug rašo paaugliams. Būdama vienos Klaipėdos gimnazijos mokytoja lituaniste ji turi galimybę prisiliesti prie jų pasaulio, pažinti jų pasaulėžiūrą, kalbos žargoną, pomėgius… Rašytoją žavi KITOKIE – talentingi, jautrūs, nesuprasti vaikai, paaugliai, jaunuoliai, savo kūryba ji mėgina atkreipti visuomenės dėmesį į KITOKĮ pasaulį, padėti susivokti sudėtingose gyvenimo realijose, kartu ieškoti išeities iš keblių gyvenimo situacijų.

Susitikimo metu bus pristatoma naujausia ir jau ketvirtoji rašytojos Ritos Latvėnaitės-Kairienės knyga „Nesuvalgytos atostogos Šveicarijoje”. Ši knyga – gyvenimo apmąstymai atostogaujant Šveicarijoje. Knygoje persipina autobiografiškumas ir vaizduotės žaismas, prisiminimų kaktomušos, sovietmečio ir šveicariško gyvenimo paralelės, kultūrų skirtumai, subtilus humoro jausmas – skaitydamas jautiesi tarsi žiūrėtum į kalnų upę su kriokliu.

Visi, kuriems įdomu, kas slepiasi šioje knygoje, kaip gimė jos siužetas, kokiai auditorijai skirta ši knyga 2017 sausio 31 d. 17 val. yra kviečiami į susitikimą bibliotekoje.

Knyga pretenduoja tapti populiariausia ir gražiausia 2016 m. Klaipėdos knyga. Už populiariausią knygą kviečiame balsuoti bibliotekos padaliniuose bei internetu http://www.biblioteka.lt/lt/projektai/klaipedos-knyga/balsavimas.

DAUGIAU