Šv. Jokūbo festivalis: Grigališkasis choralas

Šv. Jokūbo festivalis: Grigališkasis choralas

I Tarptautinis Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis
pristato

Rugsėjo 1 d., ketvirtadienį, 19.30 val.
ADORO TE DEVOTE
…Programoje: Grigališkasis choralas iš Vakarų Europos, LDK ir Vilniaus Dominikonų rankraščių
Atlikėjai: VU grigališkojo choralo ansamblis „Schola Cantorum Vilnensis” (vadovai R. Gražinis, J. Vilimas)

Bilietai 20 Lt (studentams, moksleiviams, senjorams taikomos nuolaidos)
Bilietus platina BILIETAI LT visose Bilietai.lt kasose bei renginio vietoje likus 2 val. iki koncerto pradžios.

SCHOLA CANTORUM idėja gimė senosios Romos liturgijos, teologijos bei filosofijos studijų renginiuose – vasaros akademijoje „Ad Fontes” („Šaltinių link”), kurie rengiami su Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetu buvusiame istoriniame Žemaitijos politiniame, kultūriniame ir edukaciniame centre – Kražiuose (nuo 2002 m.). Kasmet organizuojamomis vasaros studijomis „Ad Fontes” siekiama stiprinti ir iš naujo atrasti savo istorines ir dvasines šaknis, vertybių svarbą ne tik universitetinei kultūrai, bet ir Europos tapatybei, ant kurių pamato išaugo visa Vakarų civilizacija.
Kaip neatsiejama studijų dalis yra lotyniškojo vienbalsio sakralinio giedojimo (gavusio pavadinimą – grigališkasis choralas) studijos, nes choralas yra lotyniškosios Romos liturgijos dalis. „Ad Fontes” dalyviams girgališkojo choralo teorinių ir praktinių užsiėmimų kasmet dėstyti atvyksta ir vienas žymiausių pasaulio grigališkojo choralo specialistų „Schola Hungarica” įkūrėjas ir vadovas, Vengrijos Mokslų akademijos profesorius Laszlo Dobszay.
„Grigališkojo choralo įtaka visos – tiek bažnytinės, tiek pasaulietinės – muzikos raidai tapo naujojo Europos muzikos meno pagrindu, kuris suvokiamas kaip europietiškos muzikos tradicija”, – pažymi Jonas Vilimas, grigališkojo choralo tyrinėtojas Lietuvoje, vienas iš ansamblio vadovų.
Tad nuo 2006 Vilniaus universiteto Schola Cantorum giedojimo mokyklos idėjos atkūrimui į Universitetą sugrįžo jos auklėtiniai. Prie Scholos bendruomenės telkimo taip pat prisidėjo ir kitų aukštųjų mokyklų auklėtiniai ir dabartiniai dėstytojai, talkinami muzikos profesionalų ir muzikologų. Schola Cantorum Vilnensis tradicijos gaivintojai remiasi pačių Scholos narių vykdomų akademinių Lietuvos lotyniškųjų giesmynų ir liturginių tradicijų tyrinėjimų rezultatais. Būtent tai leidžia metodiškai pagrįstai formuoti ne kopijuotą, o autentišką, tyrinėjimų rezultatais pagrįstą Vilniaus Scholos giedojimo mokyklą ir jos muzikinį skambesį.
Šeštus metus gyvuojantis ansamblis jau koncertavo tokiuose festivaliuose kaip „Banchetto musicale”, „Pax et Bonum”, „Fundamentum collegii”, „Vox academia”, „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009″, iškilmingų renginių metu.

I Tarptautinis Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis vyksta 2011 m. rugpjūčio 28 – spalio 2 dienomis.
Daugiau informacijos: www.chorasvilnius.lt, info@chorasvilnius.lt

DAUGIAU