Šv. Jokūbo festivalis: Šiaulių kamerinis choras

Šv. Jokūbo festivalis: Šiaulių kamerinis choras

I Tarptautinis Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis
pristato

Rugsėjo 3 d., šeštadienį, 19.30 val.
GIESMĖS TARP DANGAUS IR ŽEMĖS
…Programoje: J. Naujalis, G. Purlys, V. Augustinas, P. Casals, M. K. Čiurlionis, N. Sinkevičiūtė, A. Remesa
Atlikėjai: Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija” (vadovas T. Ambrozaitis)

Bilietai 20 Lt (studentams, moksleiviams, senjorams taikomos nuolaidos)
Bilietus platina BILIETAI LT visose Bilietai.lt kasose bei renginio vietoje likus 2 val. iki koncerto pradžios.

ŠIAULIŲ VALSTYBINIS KAMERINIS CHORAS “POLIFONIJA” – vienas žinomiausių Lietuvos profesionalių chorų. Kolektyvo įkūrimo data – 1974 metų gruodžio 31 d. Tai buvo pirmasis senosios muzikos ansamblio koncertas, kuris išaugo į gražią tradiciją – kasmet rengiamus naujametinius koncertus. Gabus dirigentas ir didelis entuziastas Sigitas Vaičiulionis įkūrė vokalinį senosios muzikos ansamblį, vienintelį Lietuvoje tada dainavusį Renesanso ir Baroko epochų kompozitorių kūrinius. Iš pradžių kolektyvą globojo Šiaulių pedagoginis institutas, o vėliau – Šiaulių aukštesnioji muzikos mokykla. 1979 m. kolektyvui suteiktas liaudies kolektyvo vardas ir choras pavadintas „Polifonija”. 1986 metais „Polifonijai” suteiktas profesionalų statusas ir ansamblis tapo Lietuvos valstybinės filharmonijos Šiaulių valstybiniu kameriniu mišriuoju choru. Naujojo kolektyvo branduolį sudarė buvę „Polifonijos” dainininkai, turintys muzikinį išsilavinimą. 2006 – 2010 m. „Polifonijai” vadovavo Gediminas Ramanauskas. Nuo 2011 m. sausio 31 d. choro vadovo pareigas eina Tomas Ambrozaitis. 2009 m. kolektyvas šventė savo 35-erių metų sukaktį.
Choro repertuaras ypač platus: nuo Renesanso ir Baroko iki šiuolaikinės muzikos, nuo chorinių miniatiūrų iki didelių formų kūrinių. Choras yra koncertavęs su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, o taip pat su žymiais Švedijos, Italijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos orkestrais. „Polifonija” mielai bendradarbiauja su kitais Šiaulių miesto kolektyvais, dalyvauja įvairiuose projektuose.
Choras „Polifonija” – nuolatinis Lietuvos festivalių dalyvis. Koncertavo dvylikoje užsienio šalių, pelnė apdovanojimus tarptautiniuose festivaliuose Lenkijoje (1989 m.), Brazilijoje (1990 m.), Italijoje (1992, 1998, 1999 m.).
„Polifonijos” iniciatyva kasmet rengiamas Šiaulių tarptautinis velykinis muzikos festivalis „Resurrexit”.

I Tarptautinis Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis vyksta 2011 m. rugpjūčio 28 – spalio 2 dienomis.
Daugiau informacijos: www.chorasvilnius.lt, [email protected]

DAUGIAU