Šventinis koncertas “Palydint senuosius”

Šventinis koncertas “Palydint senuosius”

Iki metų pabaigos liko nedaug ir paskutinį vakarą, po vidurnakčio kurantų, jie liks tik prisiminimuose. Tačiau skambant Jozefo Haidno „Atsisveikinimo simfonijai”, susimąstysime apie tai, kas šiemet kiekvienam iš mūsų buvo reikšminga, mintimis aplankysime brangiausius žmones. Beje, šis vienas įdomiausių didžiojo Vienos klasiko kūrinių buvo sukurtas kaip užuomina kunigaikščiui Esterhaziui, jog jau laikas visiems atsisveikinti, sugrįžti iš vasaros rezidencijos Eizenštate į rūmus Vienoje. Ši mintis slypi simfonijos Finale, kai po veržlaus Presto pereinama į ramų Adagio gęstant žvakių liepsnelėms. „Atsisveikinimo simfonija” palydimi senieji metai visame pasaulyje, tad ir mes būsime muzikos įvykių centre.
Antroji šventinio koncerto dalis užkoduota sėkmei, meilei, džiugesiui – viso to viltingai lauksime naujaisiais 2016 m. O belaukiant skambės Džiulijo Bričialdi „Venecijos karnavalas” fleitai ir orkestrui, vienas geriausių vokalinio valso pavydžių – Luidžio Arditi „Bučinys”. Be abejonės, kaip tokį vakarą be Johano Štrauso valsų? Tad ir jie bus, taip pat Džiuzepės Verdžio, Imrės Kalmano, Džiakomo Pučinio, Antonino Dvoržako nemarieji opusai.
Šventinį vakarą dainuos panevėžiečių mėgiami, charizmatiški solistai Laima Česlauskaitė, Algirdas Bagdonavičius. Klausysitės ir fleitos virtuozo Justino Mačio vingrių melodijų, taip pat Panevėžio simfoninio orkestro. O visai šiai muzikinei puotai diriguos maestro Vidmantas Kapučinskas. Koncertą ves Valentina Žigienė.

DAUGIAU