Švęsk Žolinę Lietuvos Liaudies Buities Muziejuje

Švęsk Žolinę Lietuvos Liaudies Buities Muziejuje

Žolinių švęsti susirinkdavo visa giminė. Buvo tikima – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas arba liks vienas bėdoj. Kad taip nenutiktų – Lietuvos liaudies buities muziejus rugpjūčio 15 d. 12 val. kviečia atvykti šeimas, jų draugus ir gimines!

Renginio programa

Muziejaus miestelio bažnyčioje 12 val. bus aukojamos Šv. Mišios. Po mišių, kuriose tradiciškai bus šventinamas šiųmetinis derlius bei gėlės ir žolynai, Aukštaitijos kaime vyks kermošius, muziejininkės pasakos apie darželių ir lauko žolynų gydomąsiąs savybes, gaminsime Žolinės puokštes. Račkiškių koplyčioje 13 val. 30 min. tautodailininkės Viktorija Bitinaitė-Stankevičienė,  Danutė Saukaitienė ir Jorė Jurgita Treinytė pristatys jungtinę skulptūrų parodą „Žolynų virsmas“.  Nepasididžiuokite ir ateikite!

Pamiklinti galveles pakviesime į viktoriną – loteriją. Teatro mėgėjų lauks Šakių rajono Lukšių mėgėjų teatro Kazimiero Ciplio Vijūno komedija „Bobutės susipyko“. Tai 1936 metų kaimo vaizdelis, kaip apkalbos supjūdo geriausias kaimynes už menkniekius, kurios taip susipyksta, kad net atsiduria teisme, o po to ir kalėjime.

Grįšime į senuosius laikus – interpretacinėje programoje ,,Žolinė. Šventadienis Lietuvos kaime XX a. 3-4 dešimtmetyje“ išvysime persirengusius muziejininkus, kurie elgsis kaip to laiko kaimo žmonės. Kepsime duoną ir pyragus, gardžiuosimės kaimiška kiaušiniene su lašinukais, o pasistiprinę – jėgas išbandysime jaunimo žaidimuose, klajosim po šieno kitkų labirintą, važinėsimės arklių traukiamais vežimais, jodinėsim. Puikią nuotaiką spinduliuos ansambliai ir kapelos: „Žigla“, „Liktužė“ ir „Seliavytė“.

Norintiems daugiau įspūdžių – 11 val. iš Kauno marių prieplaukos Pažaislyje į muziejų plauks laivas „Nemunas“ (tel. pasiteiravimui: +370 686 00829. Informacija žiniasklaidai:  +370 60795680).

Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia kartu švęsti Žolinę ir nepamiršti atsivežti geros nuotaikos bei lauko gėlių puokštelių, vaisių ir daržovių, išaugintų savo soduose!

Šventės vieta – Lietuvos liaudies buities muziejus, Aukštaitijos regionas. Šv. Mišios 12 val. – muziejaus miestelio bažnyčioje.

Bilieto kaina:
Suaugusiems – 4 EUR
Mokiniams, studentams, tarptautinį studento pažymėjimą (ISIC) turintiems lankytojams, senjorams – 2 EUR
Ikimokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai.

DAUGIAU