Švęsti kosmose ir tvarte | Monospektaklis

Švęsti kosmose ir tvarte | Monospektaklis

Šmaikštus, ironiškas ir tiesiog apie mus pačius – Keistuolių teatro aktoriaus Vytauto Rašimo monospektaklis su dokumentiniais elementais „Švęsti kosmose ir tvarte“ – vieno paprasto aktoriaus išpažintis Gendručio Morkūno žodžiais (pagal G. Morkūno esė rinkinį „Švęsti kosmose ir tvarte“).

 

Paprasto žmogaus paieškos (ne)paprastame mūsų pasaulyje, nuolatos balansuojančiame tarp nepaprastumo ir prastumo.

 

“Kuo paprastas žmogus skiriasi nuo paprasto drabužio, paprastų minčių ar paprasto mechanizmo? Ogi tuo, kad tobulinti paprastą žmogų niekam nekyla noro. Nuo Biliūno, Žemaitės ir Gudaičio Guzevičiaus laikų norisi prisiglausti prie paprastos merginos, pasigirti, kad tavo mama – paprasta moteris, ir gyvenimo aprašyme įrašyti: „Esu paprastas žmogus“ – Gendrutis Morkūnas.

 

„Astronomai sako, kad iš žemės matosi maždaug 9 tūkstančiai žvaigždžių.Turint galvoje, kad visas žemės rutulio paviršiaus plotas yra 510 milijonų kvadratinių kilometrų, o Lietuva užima 65 tūkstančius kvadratinių kilometrų, nesunku apskaičiuoti, kad musų šaliai tenka viena žvaigždė ir dar penkiolika šimtųjų kitos. Taigi, ir mes turime savo žvaigždę. Tad ar gali savo žvaigždę turinti valstybė sėdėti mėšle?“

 

Režisierius ir aktorius –Vytautas Rašimas
Inscenizacijos autorė – Živilė Mičiulytė
Dailininkė – Ramunė Skrebūnaitė
Kompozitorius – Valdas Mikolaitis (Suopis)
Spektaklio konsultantas – iliuzionistas Tomas Šimkus

 

PASTABA: Kamerinio teatro gretimybėse parkavimo vietos labai ribotos. Rekomenduojame automobilius parkuotis Putvinskio g. ar dar toliau nuo centro. Miesto centro parkingai ypatingai užimti, kai vyksta renginiai „Žalgirio” arenoje.

DAUGIAU