ŠYPSENOS MERGINOMS IR ANGELAMS

ŠYPSENOS MERGINOMS IR ANGELAMS

Vaikai per dieną juokiasi maždaug 600 kartų, o suaugusieji – vos 60. Tad siekdamas nuvyti slogias nuotaikas ir suteikti daugiau progų nusišypsoti kino centras „Garsas” kovo 31 d.18:00 val. rengia „Komedijų kino vakarą” ir kviečia kino mylėtojus pasitikrinti savo humoro jausmą drauge su komedijų „Populiari mergina” („Populaire”, rež. Régis Roinsard, 2012 ) ir „Angelų dalis” („The Angel‘s Share”, rež. Ken Loach, 2012) herojais.

„Populiari mergina” – tai ryški, linksma, pamokanti ir stilingai vintažinė romantinė komedija, nukelsianti ne tik į romantišką amžinos meilės miestą Paryžių, bet ir į niekada nemiegantį Niujorką.

1958-ieji. Gražioji darbštuolė Rožė (aktorė Deborah Francois) neturi daug galimybių slapčiausių svajonių išsipildymui. Jos tėvas dirba kuklioje provincijos krautuvėlėje, o Rožės perspektyvos – ištekėti už mechaniko sūnaus, ruošti valgyti jo vaikams ir valytis dulkes kambariuose. Tačiau ambicinga ir užsispyrusi mergina svajoja apie kitokią ateitį. Perskaičiusi skelbimą laikraštyje apie siūlomą sekretorės darbą draudimo agentūroje ji tyliai ištaria sau: “Tai mano šansas, kurio taip ilgai laukiau!” Prieš Rožės akis atsiveria visiškai netikėtas ir neįsivaizduojamas pasaulis. Pasirodo, kad mikliarankės sekretorės populiarėja milžinišku greičiu ne tik Prancūzijoje, bet visame pasaulyje.

Prancūzų scenaristui Régis Roinsardui po trumpametražių juostų pripažinimo čia yra pirmas didelis kino projektas. „Populiari mergina” – senomis šeštojo dešimtmečio komedijų tradicijomis paremta juosta, o žiūrovams tai – puiki proga prisiminti, kas kažkada džiugindavo žmonių akis, prisiminti auksinį Holivudo laikotarpį bei mėgautis nepriekaištingai subtiliu prancūzų humoru.

Tą patį vakarą kino centro „Grasas” žiūrovus optimizmu užkrės komedija „Angelų dalis”, 2012 m. vykusiame Tarptautiniame Kanų kino festivalyje pelniusi žiuri prizą.

Britų režisierius Kenas Loachas juostoje „Angelų dalis” nestokodamas humoro pasakoja apie jauno Glazgo nenaudėlio Robio (Paul Brannigan) problemas ir bandymą pakeisti savo gyvenimą. Prasmukęs į gimdymo namus aplankyti savo merginos Leonės (Siobhan Reilly) ir pirmąkart palaikyti rankose savo pirmagimio Luko, jis lieka sukrėstas ir prisiekia, kad jo sūnus niekad negyvens taip, kaip gyvena jis. Tačiau Leonės tėvas siekia išvyti jaunuolį iš Glazgo, už praeities skolas jį persekioja vietinis nusikaltėlis Klansis, tad Robis jaučiasi kaip į kampą užspeista pelė. Vos per plauką išvengusiam kalėjimo Robiui suteikiama paskutinė galimybė pasitaisyti – viešieji darbai. Čia dirbdamas jis susipažįsta su Raino, Albertu ir Mo, kuriems, kaip ir Robiui, rimtas darbas tėra tolima svajonė. Kaip ir realiame gyvenime, taip ir šiame filme neįveikiamos krizės akimirkos dera su nusišypsoti priverčiančiais momentais. Netikėtai atrastas Robio talentas – jautrus gomurys ir nosis – nuveda jį ir jo draugus į Škotijos aukštumas, kur gaminamas geriausias pasaulyje viskis. Tuomet prasideda jų didžiausias gyvenimo nuotykis, o kuo jis baigsis – angelai težino…

Realistiški personažai ir gyvenimiškos problemos šiame filme nuskaidrinamos britišku humoru ir sveiku optimizmu, o rizikingą veikėjų kelionę geresnės ateities link atskleidžia viskio gaminimo ir degustavimo subtilumais praturtintas pasakojimas.

Tad žiūrovams garantuojame puikią nuotaiką ne tik pirmąjį Šv. Velykų vakarą, bet ir visą šventinį savaitgalį!

 

 

DAUGIAU