T. Vinterbergo filmas „Medžioklė“ – jau Panevėžyje!

T. Vinterbergo filmas „Medžioklė“ – jau Panevėžyje!

Visą vasario mėnesį kino centro „Garsas” žiūrovai raginami nepraleisti unikalios galimybės pasimėgauti naujausiu visame pasaulyje garsaus danų kino režisieriaus Thomo Vinterbergo filmu „Medžioklė” („Jagten”, Danija, 2012), kuriame vaidmenis atlieka Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Susse Wold, Anika Wedderkopp ir Lasse Fogelstrom.

Dėmesį prikaustančio filmo siužetas vystosi Danijos provincijoje, kur keturiasdešimtmetis Lukas, neseniai atsigavęs po skyrybų, pradeda savo gyvenimą iš naujo. Jis turi naują merginą, naują darbą vaikų darželyje, daug draugų glaudžioje bendruomenėje ir stengiasi pataisyti santykius su paaugliu sūnumi Markusu. Tačiau ši idilė netrukus sugriūna tarsi trapus kortų namelis, kai Luko vaikų darželio auklėtinė, ketverių metų Klara, per neatsargumą apkaltina jį tuo, apie ką jos amžiaus vaikai paprastai net nenutuokia. Iškritus sniegui ir įsižiebus kalėdinėms lemputėms, gandai paplinta tarsi virusas. Tuomet viskas ima slysti iš rankų, nedidelėje bendruomenėje sklinda nepasitikėjimas ir isterija, o pagrindinis filmo herojus Lukas lieka vienui vienas kovoti už savo gyvenimą ir orumą.

Bendruomenės santykius, jos stiprybes ir silpnybes savo kūryboje dažnai tyrinėjantis režisierius Thomas Vinterbergas savo naujajame filme žiūrovus įtraukia į sudėtingą žmogiškų jausmų ir instinktų dramą. Kino juostoje nagrinėjama šiuo metu itin aktualia tapusi pedofilijos problema.

„Medžioklė” yra paremta vieno garsaus psichiatro moksliniu tyrimu apie suklastotą atmintį ir netikrus prisiminimus. Kurdamas režisierius Thomas Vinterbergas vadovaujasi, pasak jo, svarbiausia kino formule: gera drama gimsta tuomet, kai teisingas ir teisingumu tikintis žmogus tampa neteisingumo auka.

Beveik 2 valandų trukmės subtili, tačiau psichologiškai įtempta, emocinga drama apie šiuolaikinę raganų medžioklę bei žodžio galią formuoti ir keisti tapatybę, atnešė neregėtą šlovę vienam iš pagrindinių kino juostos aktorių – Madsui Mikkelsenui. Kanų kino festivalyje jis buvo išrinktas geriausiu aktoriumi.

Kanuose įtempto siužeto moralinis trileris „Medžioklė” taip pat pelnė ir Ekumeninės žiuri prizą, kuris skiriamas meniniams filmams, liudijantiems kino galią per žmonių rūpesčius, skausmus, nesėkmes ir neišsenkančias viltis atskleisti paslaptingas žmogiškumo gelmes. Šiais metais filmas yra nominuotas Britų kino ir televizijos apdovanojimuose, geriausio užsienio filmo kategorijoje.

 

DAUGIAU