Tapybos paroda „Kai diena ilgesnė už naktį..“

Tapybos paroda „Kai diena ilgesnė už naktį..“

2013 m. spalio mėn. 10 d. „Klaipėdos galerijos” filiale
„Herkaus” verslo ir mados centre (H. Manto 22)
atidaroma Dalios Kirkutienės personalinė tapybos paroda
„Kai diena ilgesnė už naktį..”

Dalia Kirkutienė, 1985-aisiais baigusi tekstilės studijas Vilniaus dailės akademijoje, jau daugelį metų atkakliai tapo akrilu ant drobės. Tačiau nuo tekstilės ji nenutolo. Paveikslai primena lietuvių liaudies drobes, nes dailininkė teptuko ir dažų pagalba tarsi „audžia” gobelenus savitu, netradiciniu tapybos stiliumi – kvadratėliais. Daugiasluoksnė spalvų ir atspalvių tapyba, reljefinė dailininkės tapymo maniera, elegantiška koloristika, erdvinės struktūros – išskirtinis autorės tapybos braižas. Spalvų virpesiai alsuoja gyvybe ir energija, drąsiais pastoziniais dažų potėpiais į paveikslus atkeliavę tradiciniai gamtos motyvai komponuojami laisvai, pirmenybę teikiant dailininkės požiūrio energetikai, paveikslo kompozicijos vidinei logikai, jausmams ir emocinei būsenai.
Dalia net tik tapo, bet ir rašo. 2012 metais dailininkė debiutavo kaip rašytoja – pristatė savo pirmąjį novelių romaną „Eilėje prie laimės” Menininkė pripažįsta, kad ieškojimai yra užkoduoti jos charakteryje. Tai jos neblaško, svarbiausia jai yra pajusti, kad daro tai, kas svarbu, kas teikia malonumą: „Paveikslais, bandau išreikšti savo emocinę būseną. Imdama į rankas teptuką, visada džiaugiuosi būsimo proceso malonumu. Paveikslus parodai tapiau rytais, o vakarais rašau. Tos pačios mintys išreikštos ir dažais, ir žodžiais. Todėl prie kiekvieno paveikslo pridėjau citatą iš būsimo romano, atspindinčią ir paveikslo nuotaiką.
Paveikslo plokštuma suskaldyta į tūkstančius kvadratėlių. Iš jų kuriu erdvę, tarsi mozaiką dėlioju savo svajones, lūkesčius ir prisiminimus. Kodėl tokia formą? Ji apriboja, bet, tuo pačiu leidžia pajausti ir suprasti, spalvų sąlyčio viena su kita nesibaigiančias galimybes. Atspalviai, tonai, persipina jų intensyvumo, sodrumo ir šviesėjimo žaisme. Pakeitus apšvietimą ar stebėjimo kampą, maža detalė, spalvų sąskambis, rodos transformuojasi, blunka ar išryškėja. Tai, ko anksčiau žiūrėdamas nepastebėjai, dabar pamatai naujai.
Ir taip kvadratėlis šalia kvadratėlio, dėlioju savo gyvenimo spalvas ir atspalvius, dalindamasi jais su visais”.
Paroda veiks iki lapkričio 7 dienos.

DAUGIAU