Tarmių diena “Motinos kalba dangų pramuša”

Tarmių diena “Motinos kalba dangų pramuša”

Vasario 21 d. minėsime Tarmių dieną. Šia proga miesto etnologai ir kalbininkai kviečia į renginį „Motinos kalba dangų pramuša”, vyksiantį 17 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10).

MOTINOS KALBA DANGŲ PRAMUŠA” – Klaipėdos universiteto, Klaipėdos etnokultūros centro, Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos tarybos inicijuotas renginys, populiariai atskleidžiantis Lietuvos tarmių savitumą bei supažindinantis su geolingvistinėmis naujienomis.

Renginio metu kalbininkas doc. dr. Jonas Bukantis pristatys projektą „Šiuolaikiniai geolingvistikos tyrimai Lietuvoje: punktų tinklo optimizacija ir interaktyvioji tarminės informacijos sklaida”. Šio projekto metu surinkta ir paskelbta naujos medžiagos iš visų lietuvių tarmių, patikslintos lietuvių kalbos tarmių ir patarmių ribos ir kt. Klausytojų ausis pamalonins „Tarmių delmonu” pavadinta vakaro dalis, kurios metu vyks Klaipėdos universiteto dėstytojų ir studentų tarmiškos improvizacijos. Juozo Baltušio, Motiejaus Valančiaus ir kitų lietuvių literatūros klasikų tekstai skambės įvairiomis lietuvių tarmėmis ir patarmėmis. Tarmių dienos desertu taps Klaipėdos universiteto studentų suvaidinta ištrauka iš Petro Tilainės pjesės „Raganos”. Režisierius prof. Petras Bielskis.

Renginys nemokamas.

 

DAUGIAU