free Tarnyba Karo aviacijoje? Kodėl gi ne!

Tarnyba Karo aviacijoje? Kodėl gi ne!

Vytauto Didžiojo karo muziejus tęsia susitikimų ciklą „Susipažinkite – karinės specialybės“! Šį kartą kviečiame iš arčiau pažvelgti į Karinių oro pajėgų karių kasdienybę. Išgirsite pasakojimus apie tarnybą karo aviacijoje, sužinosite įdomiausias detales apie tarnybą tarptautinėje operacijoje Kandahare, Pietų Afganistane. Renginio svečiai taip pat papasakos koks buvo Lietuvos karių sąlytis su talibais, 50°C karščiu, apie išgyventas smėlio audras ir neregėtą ledų krušą bei ką reiškia afgano pasiūlytas arbatos puodelių skaičius. Kariai patvirtins koks svarbus komandinis darbas ir tam tikrų įgūdžių žinojimas, kurie reikalingi gelbstint kolegų gyvybę. Išgirdę pasakojimus galėsite apžiūrėti Lietuvos karo aviacijos  uniformą (1931 –1940) ir dabartinių Lietuvos bei Danijos karinių oro pajėgų uniformų pavyzdžius.

 

Renginyje Karines oro pajėgas atstovaus kpt. Marius Montvila, kpt. Gintautas Čiuoderis, vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas. Apie Karo aviacijos istoriją papasakos istorikas Mantas Noreika.

 

Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos – reguliarių Lietuvos kariuomenės pajėgų dalis, tęsianti 1919-1940 metais Lietuvos kariuomenėje buvusios Karo aviacijos ir 1935-1940 metais Priešlėktuvinės apsaugos tradicijas. LK Karinės oro pajėgos formuojamos iš profesinės karo tarnybos karių ir civilių tarnautojų, kurie aktyviai dalyvauja tarptautiniuose mokymuose, pratybose bei kituose karinio bendradarbiavimo projektuose ir renginiuose, visuomenės gyvenime.

 

Laukiame Jūsų rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, 15 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus Parodų salėje.
DAUGIAU