„Tarp sapno ir pabudimo“

„Tarp sapno ir pabudimo“

M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose

 Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės grafikos paroda „Tarp sapno ir pabudimo“.

Grafikės E. K. Kriaučiūnaitės kūryba reflektuoja iliuzijos ir realybės kontrastus, traukia originaliomis rankų darbo popieriaus technikomis, išraiškų ir plastikos individualumu.

Gimusi ir augusi Buenos Airėse, Argentinoje, 1956 m. kartu su tėvais grįžusi į Lietuvą, autorė transformuoja pasaulio toliuose patirtus įspūdžius, įvairių kultūrų segmentus. Baigusi 1968 m. Lietuvos valstybinį dailės institutą, palaipsniui laužo realistinio meno stereotipus, pradeda kurti abstrahuotus vaizdinius. „Menininkui galioja pasirinkimas – siekti harmonijos arba destrukcijos, švelnumo arba agresijos. Tikiu minčių materializacija. Mano pagrindinė intencija ne gąsdinti ar kitaip šokiruoti stebėtoją, bet siekti vilties ir darnos“, – teigia dailininkė.

E. K. Kriaučiūnaitės kūryba patiria didelį lūžį apsilankymo Argentinoje (1994 ) metu, kur ji susipažįsta su dailininku Ricardo Crivelli, jo dirbtuvėje ima mokytis rankų darbo popieriaus technologijų. Nuo šiol rankų darbo popierius, lydimas drąsių eksperimentų ir neįmintos paslapties, tampa dailininkės kūrybos vizualiąja ašimi, vienu iš pačių pagrindinių veiksnių kūrybos idėjai išreikšti.

Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės darbai eksponuoti Prancūzijoje, Argentinoje, Japonijoje, Rusijoje, Ispanijoje, Olandijoje ir kitur. Lietuvoje ir užsienyje ne kartą apdovanoti premijomis, diplomais ir medaliais. Dailininkei skirtos Aukščiausio laipsnio valstybės stipendijos (1996–1997, 2003–2004), Lietuvos dailininkų sąjungos Auksinis ženklas (2006), Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija (2012).

Paroda veiks: 2016 11 25–2017 01 15

 

DAUGIAU