Tarptautinė Kačių paroda Panevėžyje

Tarptautinė Kačių paroda Panevėžyje

Prasidėjus mokslo metams, rudeniui dažant medžių lapus įvairiomis spalvomis, ne mažiau spalvinga, po 5 metų pertraukos, ilgai laukta Tarptautinė Kačių paroda Panevėžyje: nuo didžiųjų visų jau pamėgtų ir populiarių Meino meškėnų, Britų trumpaplaukių iki retų Lietuvoje  Tonkino, Bombay, Britų ilgaplaukių veislės kačių. Rugsėjo 24-25 dienomis kačių mylėtojai, augintojai ir veisėjai turės galimybę praleisti tarp bendraminčių – Panevėžyje vyks Tarptautinė „Top Miau” kačių paroda.

 

Šį savaitgalį organizuojamoje Tarptautinėje Kačių parodoje lankytojai galės pasigrožėti, retai kitose parodose pristatomas Britų ilgaplaukes, Bombėjaus kates, Selkirkreksus bei kitas retas veisles.

 

Parodoje dalyvaus gigantiškieji Meino meškėnai, Britų trumpaplaukiai, Bengalų veislės atstovai, taip pat Sibiro ir Siamo kates bei daugelį jau žinomų veislių.

 

                      Parodoje bus galima pasigrožėti Kurilų trumpauodegiais, tai viena nuostabiausių ir draugiškiausių kačių veislių. Kai kas sako, kad tai pusiau katė, pusiau šuo. Kurilų trumpauodegiai primena lūšis, tačiau yra švelnūs, protingi ir nepaprastai draugiški. Dėl savo trumpos uodegėlės – skiriamojo Kurilų trumpauodegių bruožo – šios katės atrodo gana egzotiškai. Tačiau ši uodega, kaip ir lūšies, yra ne veisėjų kaprizas, o natūralios evoliucijos vaisius.

 

Taip pat bus galima pamatyti Norvegų miškinės veislės kates galima apibūdinti kaip unikalius ir ypatingus gyvūnus. Kilusios iš šaltosios Norvegijos ankstyvaisiais 1900-aisiais, šios nuostabios katės turi tankų ir išskirtinį kailiuką. Ši veislė taip pat turi žavingą istoriją, mat šių kačių protėviai buvo populiarūs kompanionai gerai žinomiems vikingams. Dėl neįprastų bruožų, šios katės gali pasirodyti „snobiško” ir nedraugiško būdo, tačiau atvirkščiai, Norvegų miškinės katės yra labai draugiški, prieraišūs ir ištikimi gyvūnai.

 

Retieji mekongo Bobteilai, taip pat neliks nepastebėti. Mekongo Bobteilai yra viena iš retų ir iš senosios Pietryčių Azijos kilusių veislių. Atsižvelgiant į kūno ilgį katės uodega sudaro ne daugiau kaip ketvirtadalį.

 

Visą savaitgalį vyksiančioje parodoje bus galima pabendrauti su kačių veisėjais, kurie gali patarti, kokį maistą gyvūno organizmas toleruos, kaip rūpintis trumpaplaukėmis ir ilgaplaukėmis katėmis, taip pat stebėti keturkojų pasirodymus ar išsirinkti ir įsigyti kilmingą katinėlį.

Dvi dienas truksiančioje parodoje, kates vertins trys Pasaulinės Kačių Federacijos (WCF) teisėjai iš Rusijos bei Baltarusijos.

 

Iš viso vyksiančioje parodoje dalyvaus apie 200 kačių. Parodos lankymas mokamas. Kiekvienas parodos lankytojas gaus nemokamai kasmetinį kačių leidinį „Top Miau 2015″ bei kitokių dovanėlių.

 

Parodos vieta: Ukmergės g. 18, Panevėžys

 

Daugiau informacijos

Klubas „Top Miau”

www.topmiau.lt

DAUGIAU