Tarptautinė “Vilniaus tango fiesta – 2008”

Tarptautinė “Vilniaus tango fiesta – 2008”

VILNIAUS TANGO FIESTA – 2008

(spalio 10-12 d.)

Vilniaus tango klubas šį rudenį švenčia penkerių metų gimtadienį. Manydamas, kad 5-eri metai visgi yra reikšmingas įvykis, Klubas nusprendė sukviesti ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių tango meistrus, mylėtojus bei draugus į tarptautinę šventę “Vilniaus tango fiesta – 2008”, vyksiančią visą savaitgalį, spalio 10-12 dienomis.

“Tai pirmas tokio masto renginys per visą Tango klubo veiklą”, – teigia renginio iniciatoriai Irmantas Bačelis ir Giedrė Matačiūnaitė, kurie tikisi Jūsų supratingumo bei atlaidumo: “juk mums tik 5-eri”…

Kodėl reikėtų atvykti?

Visų pirma, Klubas siūlo jums puikias savaitgalio pamokas su visame pasaulyje žinomais ir vienais talentingiausių Šiaurės Europos dėstytojais ir šokėjais: Aldo Velasquez ir Alma Dujso. Jiedu ves pamokas drauge su tango profesionalu iš Grenlandijos Pele Madsen, kurio puikiais pedagoginiais sugebėjimais jau ne kartą yra įsitikinę Lietuvos tango šokėjai. Svarbu tai, kad tango pamokose galės dalyvauti visi: nuo visiškai tango paslapčių nepatyrusių iki šokėjų, pretenduojančių į tango meistrų titulą.

Visų antra – tai milongos. Taip pasaulyje vadinami tango šokio vakarėliai. Penktadienio vakarą visi kviečiami į tradicinę Vilniaus tango bendruomenės milongą, kurioje be lietuvių dalyvaus ir kviestiniai svečiai, ir švente susidomėję šokėjai iš užsienio (Šveicarijos, Italijos, Rusijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir kitur).

O šeštadienio vakarą visi bus priimti į “Grand milongą”. Šio pagrindinio šventės akcento metu visų laukia įvairių laikmečių tango muzika, tango meistrų ir Vilniaus tango klubo gimtadienio svečių parodomosios programos, sveikinimai, dovanos, staigmenos bei daug daug tango iki pat ryto…

“Pasauliniai tango meistrai yra sunkiai “įkandami” postsovietiniam Rytų pasauliu, – teigia šventės organizatoriai, su kviestiniais dėstytojais susitarę dėl žemesnių renginio kainų, – tad siūlome nepraleisti progos, nes kitąmet galite būti priversti suabejoti savo piniginėmis”.

Jei vis dar abejojate, nepamirškite, kad ši šventė vyks Vilniuje. Mieste, kuris visame pasaulyje žinomas ne tik dėl jo kultūrinio paveldo, bet ir dėl gyvosios kultūros, – juk neveltui Vilnius tituluotas 2009 metų Europos kultūros sostine. Tad ne tik Vilniaus svečiams tai bus puiki proga pajusti ir Vilniaus, ir argentinietiško tango kultūrų dermę. Nepamirkite, kad ir mūsų seneliai taip pat šoko tango…

Šventinė tango programa

Penktadienį, spalio 10 d., 19 val. visų laukia pažintinė tango pamoka su fiestos dėstytojais iš užsienio. Pamoka skirta jau patyrusiems tango meną, tačiau po jos, 20 val., visų laukia tradicinė “Tango Vilnius” bendruomenės penktadienio milonga, tango šokio vakarėlis, kuriame galės pasireikšti jau nebetradiciniai lankytojai – visi, atvykusieji į tango fiestą. Penktadienio renginiai vyks “Prospekto PUBe”, Gedimino pr. 2.

Šeštadienį, spalio 11 d., po intensyvių tango pamokų įvairiems šokėjų lygiams “Mulen Rūžo” klube (ant Tauro kalno, buvusių profsąjungų rūmų pastate, iš kairės), visi bus pakviesti į “Vilniaus tango fiestos” kulminacinį renginį – “Grand Milongą”. Tai didysis tango muzikos ir šokio vakaras su dėstytojų ir svečių pasirodymais, prasidėsiantis 20 val., o pasibaigsiąs, kaip įprasta tango pasaulyje, paryčiais…

Verta paminėti, kad Vilniaus tango klubas yra lojalus ir kitiems lotynų šokiams, tad šeštadienio milongos metu vienoje salėje skambės margaspalvė tango muzika, o kitoje – aistringi salsos ritmai. Be to, parodomojoje programoje atvykusieji pamatys ir Vilniaus Flamenco Akademijos parodomąją programą.

Negana to, sekmadienio, spalio 12 d., vakarą, po rytinių tango seminarų ir pasivaikščiojimo su svečiais po legendinį Vilniaus senamiestį, “Vilniaus tango fiestos” dalyviai persikels į restoraną “Meksika” (Algirdo g. 2), kur visi galės siausti tradiciniame “Salsa Sisters” vakarėlyje.

Tango – mūsų senelių šokis

Prieš pusantro šimtmečio į Argentiną iš Europos plūdo masės emigrantų. Tarp jų buvo ir mūsų seneliai, kartu su mišria Buenos Airių liaudimi grodavę ir šokdavę priemiesčių “vakaruškose”. Tad galime paglostyti savigarbą, kad ir lietuviai įtakojo tango gimimą.

20 a. pradžioje tango atkeliavo į Vakarų Europą, kur pelnė galutinį pripažinimą. Tačiau pokario Lietuvoje argentinietiškas tango buvo priskirtas prie “buržuazijos atgyvenų”. Tad per penkis socializmo dešimtmečius jis faktiškai išnyko (liko tik standartizuotas, Argentinoje ignoruojamas sportinis tango). Tačiau, atsivėrus vartams į Vakarus, amžių sandūroje socialusis tango grįžo ir į mūsų šalį.

Aštuoneri naujieji tango metai Lietuvoje po pusę šimtmečio trukusios pertraukos yra išties nedaug, lyginant su 150 metų tango evoliucija Vakaruose. Tačiau išties pastebimas didelis susidomėjimas tango muzika ir šokiu mūsų šalyje. Vis dažniau tango profesionalai kviečiami atvykti ir į Lietuvą. Kalbant vien apie šiuos metus, gegužės mėnesį “Tango Vilnius” bendruomenė surengė tango pamokas su mokytojais iš Vokietijos, birželį įvyko III Baltijos šalių tango festivalis su svečiais iš Argentinos ir Italijos.

O spalio 10-12 d. visi kviečiami į tarptautinę “Vilniaus tango fiestą”, rengiamą Vilniaus tango klubo 5-ojo gimtadienio proga. Joje, kaip minėta, dalyvaus tango mylėtojai net iš dešimties Europos šalių.

P.S. Šventė truks 3 dienas.
El. paštas: [email protected]
Telefonas: 8 685 33030
Interneto adresas: www.tangoklubas.lt

Išsami informacija www.tangoklubas.lt arba tiesiogiai www.tango.puslapiai.lt/fiesta2008.htm

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2008 spalio 10 19:00 2008 spalio 11 12:13 2008 spalio 12 00:00