Tarptautinė vinilo diena (Ukmergėje)

Tarptautinė vinilo diena (Ukmergėje)

Šį savaitgalį Lietuvoje pirmą kartą bus švenčiama „Tarptautinė vinilo diena”. Visame pasaulyje vinilo diena (ang. „Vinyl Record Day”) yra minima rugjūčio 12-ą dieną, tačiau dėl įtempto muzikos festivalių Lietuvoje kalendoriaus ji bus švenčiama rugpjūčio 8-9 dienomis. Patefonus importuojančio portalo Garsiau.lt iniciatyva pirmaisiais metais „Tarptautinė vinilo diena” Lietuvoje bus minima Vilniuje ir Ukmergėje.

Šeštadienį – Ukmergėje, sekmadienį – Vilniuje

Rugpjūčio 8-ąją „Tarptautinė vinilo dieną” ukmergiškiai kviečiami į Kauno gatvėje įsikūrusią kavinę „RockCafe”. Šios kavinės įkūrėjai broliai Paulius ir Kasparas Ramonai prieš kelis metus buvo vieni tų, kurie atkūrė istorinį jaunimo muzikos klubą „Rockmergė”, kurį 1995 metais įkūrė grupės „Requiem” lyderis Tomas Krivickas-Psichas. Šio muzikos klubo iniciatyva buvo suorganizuoti vieni pirmųjų roko festivalių Lietuvoje. Atgaivinus „Rockmergės” klubą vaikinai vedini atsidavimo muzikai atidarė „RockCafe” kavinę, kurioje šeštadienį ir bus minima „Tarptautinė vinilo diena”.

Ne paslaptis, kad sekmadienis yra vinilo fanų diena, tad rugpjūčio 9-ąją vinilinės plokštelės gerbėjai rinksis Užupyje įsikūrusiame „Downtown Forest Hostel & Camping”. Čia vilniečiai kviečiami maloniai praleisti sekmadienį su gyva muzika ir vietoje ruošiamais grilio patiekalais. Renginyje Naujomis ir nebe pirmą gyvenimą skaičiuojančiomis plokštelėmis prekiaus „Rūdninkų knygynas”, „Vinilo Studija”, o aktyvesni šventės svečiai galės keistis vinilais ir tarpusavyje.

Be to, renginiuose vinilo gerbėjams bus pristatomi pirmieji Lietuvoje nešiojami patefonai, kurie Vakarų Europos ir Skandinavijos šalyse yra labai populiarūs jaunų žmonių tarpe. Garsiau.lt prekinio ženklo vadovas Sigitas Lobė tikina, kad susidomėjimas renginiu yra didžiulis. „Sulaukiame labai daug atsiliepimų apie gerą vinilinėms plokštelėms paminėti skirto renginio idėją. Tikiu, kad visi puikiai praleisime laiką, o kviečiame visus – tiek vinilinės plokštelės gerbėjus, tiek juos išbandyti norinčius žmones. Iš pramogų pasaulio atstovų ir senųjų muzikos vilkų sulaukiame didelio palaikymo, tad mums tai dar didesnis akstinas sukurti „Tarptautinės vinilo dienos” minėjimo tradiciją,” – teigia Sigitas Lobė.

 

 

 

DAUGIAU