Tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Mozaika“

Tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Mozaika“

Tarptautinis gatvės teatrų festivalis „MOZAIKA-2012″ – tarptautinio bendradarbiavimo kultūrinis projektas, vyksiantis jau aštuntą kartą. Mūsų festivalyje pabuvojo meno kolektyvai, aktoriai iš Olandijos, Vengrijos, Jugoslavijos, Lenkijos, Prancūzijos, Italijos, Turkijos, Latvijos, Bulgarijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos.

Kiekvienais metais atrandame naujų būdų, galimybių tarptautinio gatvės teatrų festivalio inovatyvumui skatinti įtraukdami vis naujų dalyvių su kitokiomis, netradicinėmis išraiškos priemonėmis, veiklomis. Pritraukiame naujų partnerių, rėmėjų. Praėjusios Mozaikos naujiena buvo Lietuvos audiovizualinis teatro menas, baltarusų „skamarochų” grupė. Sekančiame planuojame supažindinti su Ukrainos gurpėmis: eksperimentiniu duetu E.T.O., grupe iš Charkovo PANTERA, atvyks ir KOTai. Laukiame ir savo pamėgtų „Feniksų” iš Maskvos. Stiopa šiais metais nustebins naujo dueto pasirodymu. Vėl pamatysime „Raganiukės teatrą”, „Stalo teatro” bendro projekto su neįgaliais teatralizuotas akcijas, Konstantino Kosovec solinę programą ir daugelį kitų Lietuvos atlikėjų.

Šiais metais festivalis Mozaika prasidės nuo Rotušės aikštės teatralizuota dalyvių eisena iki Mindaugo tilto, kur, kartu su Rudens lygiadienio švente, įsilies į bendrą ugnies misteriją Neries pakrantėje. Ugnies penktadienis tęsis gatvės teatro grupių pasirodymais pagal programą.

Festivalio renginiai vyksta netradicinėse, netikėtose erdvėse, kas skatina pažvelgti į Vilnių kitu rakursu, atrasti iš naujo tai, ką manei gerai pažįstąs.

Daugiau informacijos: www.senamiescioteatras.lt

DAUGIAU