Tarptautinis moterų filmų festivalis “Šeršėliafam” 2009

Tarptautinis moterų filmų festivalis “Šeršėliafam” 2009

Šeši filmai iš šešių šalių. Taip trumpai galima apibūdinti  Tarptautinio moterų filmų festivalio “Šeršėliafam” programą, kuri kovo 20-22 d. bus pristatyta Panevėžio kino centre „Garsas”. 

Festivalio atidarymui organizatoriai pasirinko 2007 m.  ispanų komišką dramą Septyni biliardo stalai”  / Siete mesas de billar francis/. Režisierė G. Querejeta teigia, jog šioje komiškoje dramoje ji norėjusi papasakoti apie drąsą įveikti savo baimes, todėl kiekvienoje sudėtingoje situacijoje savo herojams suteikusi galimybę pasirinkti. 2007 m. San Sebastiano kino festivalyje Gracia Querejeta buvo apdovanota už geriausią scenarijų, o Blanca Portillo tapo geriausia aktore. 2008 m. filmas buvo apdovanotas 9 Goya apdovanojimais.

 

Festivalio programoje numatyta ir daugiau dramų. Švedų režisierės Agnetos Fagerström-Olsson „Black island” seserys” / Järnets änglar/, 2007 m. sukurtas filmas apie Švedijos šiaurėje, mažame pramoniniame miestelyje gyvenančias tris moteris. Nusivylusią, vienišą motiną Moną, tiesmukišką linksmuolę Annbritt ir  jauną gražuolę Blondi. Šias tris skirtingas moteris vienija darbas liejykloje ir audringi jų bendros grupės koncertai. 2008 m. juosta Mama išėjo į kirpyklą” / Maman est chez le coiffeur/, sukurta režisierės Lea Pool, pasakoja ne tik paauglės, įžengiančios į suaugusiųjų pasaulį, istoriją. Filmo fone atsiskleidžia septintojo dešimtmečio šeimyninio gyvenimo ypatumai.

 

Filmų programoje bus pristatyti du dokumentiniai filmai – „Ji turėjo išskristi į mėnulį”/ She should have gone to the moon/ pasakoja apie apie Džeri Truhill, kuri būdama ketverių jau žinojo, kad skraidys. Kaleidoskopiškai keičiantis NASA archyviniams vaizdams, stilizuotiems režisierės Ulrike Kubatta‘os intarpams bei šmaikščios, jaunatviškos  Dž. Truhill pasakojimams sužinome, kaip jautėsi nežmoniškos ištvermės reikalaujančius bandymus praėjusios moterys, turėjusios išskristi į mėnulį. Antrasis dokumentinis filmas „Keturios žmonos” / Fyra fruar och en/ man pasakoja mažame Irano kaimelyje gyvenančios poligaminės šeimos istoriją. Filme moterys kalba apie tarpusavio santykius, atskleidžiamas vyro mąstymas bei požiūris į žmonas ir tokią šeimą. Keturios moterys tai rungiasi tarpusavyje, tai rezga bendrus sąmokslus, todėl keistas Muhamedo, keturių jo žmonų ir būrio vaikų gyvenimas kartais atrodo komiškas, o kartais liūdnas. Režisierė Nahid Persson fiksuoja įvairias šeimos kasdienybės akimirkas.

 

Panevėžiečiai turės puikią progą susipažinti su režisierės Agnès Varda  kūryba. Režisierė, Jacques‘o Demy žmona,  remdamasi vyro prisiminimais ir ištraukomis iš jo filmų, sukūrė biografinę juostą „Žako iš Nanto”/Jacquot de Nantes/ apie Žako šviesią ir laimingą vaikystę, jo dainuojančią šeimą, beprotišką aistrą kinui ir kelią į kino pasaulį. Kino gurmanų laukia   Agnes Varda trumpametražių filmų programa.

Festivalio organizatoriai nepamiršo ir mažųjų kino mėgėjų. Jiems skirta speciali trumpametražių animacinių filmų programa iš Švedijos: „Pasakaitės mažiesiems”,

„Astono akmenėliai”  bei „Vilis ir Laukinis triušis”.

Daugiau informacijos www.garsas.lt

 

DAUGIAU