free Teatrinė-muzikinė impresija „Lietuviškų romansų vainikas“

Teatrinė-muzikinė impresija „Lietuviškų romansų vainikas“

Rugpjūčio 15 d. 18.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A) vyks Lietuvos valstybės šimtmečiui skirta teatrinė-muzikinė impresija „Lietuviškų romansų vainikas“. Atlikėjos: tarptautinių konkursų laureatė, dainininkė (sopranas) Giedrė Zeicaitė; pianistė, tarptautinių festivalių dalyvė Edita Zizaitė; aktorė, režisierė Virginija Kochanskytė.

Teatrinė impresija – emocijomis spindinti, jausmais žaižaruojanti atminties karūna žmonėms ir laikui, kuriame jie kūrė idealų tėvynės Lietuvos, jos žmonių, gamtovaizdžių, istorinių žygių paveikslą, iš kurio dabar, su nerimu žvelgdami į ateitį, semiamės vilties, tikėjimo ir meilės.

Renginio metu skambės ne tik Lietuvos romansų karaliaus A. Kačanausko kūriniai, bet ir J. Naujalio, J. Tallat-Kelpšos, A. Raudonikio, N. Sinkevičiūtės romansai. Žiūrovus maloniai nustebins ir pradžiugins ne vien svajingi B. Dvariono fortepijoniniai kūriniai, bet ir nežinomi V. Kudirkos saloninės muzikos perliukai.

Renginio metu skleisis tarpukario Lietuvos laikinosios sostinės – Kauno – meno salonų atspindžiai apie meninės bohemos nuotykius, šėliones, nusivylimus, svajones. Legendinių asmenybių – Maironio, K. Binkio, J. Aisčio, B. Brazdžionio, S. Nėries žinomi ir nežinomi portretų štrichai ryškės per amžininkų prisiminimus bei jų pačių gyvenimo geismo kupiną kūrybą.

DAUGIAU